legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
16 GB
RAM512 GB
SSD120U
Processor"
skærm11 Pro
WindowsIntel Core 5 - 120U - 16 GB RAM - 512 GB SSD - Pan Nordic
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core 5 (Serie 1) - 120U / 1.4 GHz, op til 5 GHz / 12 MB Cache |
| RAM | 16 GB DDR4 (1 x 16 GB (ikke-kundetilgængelig/opgraderbar)) |
| Harddisk | 512 GB SSD - NVMe |
| Skærm | WLED 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz, 300 nits |
| Grafikkort | Intel Graphics |
| Tastatur | Pan Nordic |
| Webcam | Ja |
| Netværk | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Operativsystem | Win 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| Batteri | 3-cellet |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Farve | Mørk askesølv |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.98 cm x 23.6 cm x 1.57 cm |
| Vægt | 1.59 kg |
| Varenummer | C93F7AT#UUW |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core 5 (Serie 1) 120U / 1.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 5 GHz |
| Antal kerner | 10-core |
| Ydeevnekerner | 2 |
| Effektive Kerner | 8 |
| Cache | L3 - 12 MB |
| Funktioner | Intel Turbo Boost Technology |
Hukommelse
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB (ikke-kundetilgængelig/opgraderbar)) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR4 SDRAM |
| Hastighed | 3200 MT/s |
| Vurderet hastighed | 3200 MT/s |
| Model | SO DIMM 260-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
Lagring
| Hovedlager | 512 GB SSD PCIe - NVM Express (NVMe) |
Billedskærm
| Type | - SVA |
| LCD Backlight Teknologi | WLED bagbelysning |
| Opløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Full HD ultra-vidvinkelfremvisning (UWVA) eDP anti-genskin, smal kant bøjet |
Audio & Video
| Grafik-processor | Intel Graphics |
| Kamera | Ja - HD |
| Videoopløsninger | 720p |
| Kameraegenskaber | Temporal Noise Reduction |
| Lyd | Dobbelte stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3247 |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastatur layout | Pan Nordic |
| Egenskaber | Lydkontrol, multi-touch touchpad, gestikulationsfunktion, billedsensor, Copilot-nøgle, spildresistent |
Kommunikationer
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Bluetooth-klasse | Klasse 2 |
| Trådløs controller | Intel Wi-Fi 6 AX 201 - PCI Express Mini Card (M.2) |
| Egenskaber | Miracast, dobbelt strøm (2x2) |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.11d, IEEE 802.11i, WiFi-certificeret, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.11k, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v |
Batteri
| Teknologi | 3-cellet Litium-polymer |
| Kapacitet | 41.04 Wh |
AC-adapter
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 65 Watt, 5 / 9 / 12 / 15 / 20 V, 8 A |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery, Sleep & Charge) ¦ 2 x USB 3.2 Gen 1 ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
Programmer
| Med software | HP Support Assistant, HP PC Hardware Diagnostics UEFI, Microsoft Push Button Recovery, HP Setup Integrated OOBE, HP System Event Utility, HP Documentation, HP Connection Optimizer, HP Privacy Settings, HP SSRM, HSA Fusion for Commercial, HSA Telemetry for Commercial, HP Touchpoint Customizer, HP BIOS Recovery, HP Smart Support, Dropbox Promotion, Bing-søgning til IE11, McAfee Online Protection (30 dages prøvetid), Adobe offer |
| Microsoft Copilot | Yes |
Diverse
| Farve | Mørk askesølv |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Egenskaber | HP Fast Charge |
| Udstyr inkluderet | HP 65 W Smart AC Adapter |
| Overensstemmelsesstandarder | CSA, VCCI, BSMI, CCC, FIPS 140-2 Niveau 2, FCC, RoHS, KCC, CISPR, ICES, halogenfri, Common Criteria EAL4+, KC, SRRC, NCC, UL 62368-1, TEC, KES, Ukraine NSoC, EAEU Compliance |
| Lokalisering | Sprog: Norsk, Svensk, Finsk, Dansk / region: Norge, Sverige, Finland, Danmark |
| Fabrikant Sælger Program | HP Smart Buy |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 35.98 cm x 23.6 cm x 1.57 cm |
| Vægt | 1.59 kg |
| Forsendelsesdimensioner (VxDxH)/vægt | 6.9 cm x 48.3 cm x 30.5 cm |
Bæredygtighedsoplysninger
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Produkt genbrugt indhold | Post-forbruger genbrugt plastik, havbundet plastik, genbrugt metal |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 40 g @ 2 ms halv-sinus |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 200 g @ 2 ms halv-sinus |
| Vibration tolerance (operativ) | 0.75 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 1.5 g @ RMS (random) |
Laptops i HP 200-serien har erhvervsrettede funktioner i et tyndt og let design med opgraderede processorer og de mest nødvendige produktivitetsværktøjer.
HP 250R 15,6" G10 Notebook indeholder de nødvendige erhvervsrettede funktioner i et tyndt og let design og er nem at tage med, uanset hvor du skal hen. Den effektive Intel -processor, hurtig hukommelse og lagring er klar til produktivitet – alt sammen til en god pris.
- Kan tilpasses alle virksomhedsbehov. Oplev kraften i tidssvarende laptops med erhvervsrettede værktøjer, så du kan præstere hverdag og alle steder.
- Testet pålidelighed og holdbarhed. Har gennemgået MIL-STD-test for at sikre, at din HP 250R Notebook opfylder eller overgår HP's robusthedsstandarder.
- Enhanced Sign-in Security (ESS) Sørg for databeskyttelse, og reducer risikoen for brud og spoofing-angreb med ESS til biometrisk godkendelse.
- Bæredygtige kilder. Denne HP 250R 15,6" G10 Notebook leveres i en 100 % bæredygtigt produceret og genanvendelig yderemballage.

