- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
15.6" - AMD Ryzen 7 - 5825U - 32 GB RAM - 1.024 TB SSD - Nordisk
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | AMD Ryzen 7 5825U / 2 GHz, op til 4.5 GHz / 16 MB Cache |
| RAM | 32 GB DDR4 (2 x 16 GB) |
| Harddisk | 1.024 TB SSD - NVMe |
| Skærm | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz - mat, 220 nits, TN |
| Grafikkort | AMD Radeon Graphics |
| Tastatur | Nordisk |
| Webcam | Ja |
| Netværk | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax, Gigabit Ethernet |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Batteri | Op til 12.5 timer |
| Farve | Rent sølv |
| Dimensioner (B x D x H) | 36.29 cm x 24.126 cm x 1.79 cm |
| Vægt | 1.8 kg |
| Producentgaranti | Garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
| Varenummer | NX.J7WED.00F |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
Processor / Chipset
| CPU | AMD Ryzen 7 5825U / 2 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.5 GHz |
| Antal kerner | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
Hukommelse
| RAM | 32 GB (2 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR4 SDRAM |
| Hastighed | 1600 MHz |
| Vurderet hastighed | 1600 MHz |
| Model | SO DIMM 260-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 0 |
Lagring
| Hovedlager | 1.024 TB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - Micron |
Billedskærm
| Type | 15.6" - TN |
| Opløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:9 |
| Billedklarhed | 220 cd/m² |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | HDCP, mat, ComfyView, Acer BluelightShield-teknologi |
Audio & Video
| Grafik-processor | AMD Radeon Graphics |
| Kamera | Ja - HD |
| Videoopløsninger | 1280 x 720 |
| Kameraegenskaber | Temporal Noise Reduction |
| Lyd | Stereohøjttalere, to mikrofoner |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Egenskaber | Multi-gestus touch pad, præcisions-touchpad, Copilot-nøgle, AcerSense-nøgle |
Kommunikationer
| Trådløs | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
Batteri
| Teknologi | Litiumion |
| Kapacitet | 53 Wh |
| Run-time | Op til 12.5 timer |
AC-adapter
| Output | 65 Watt, 19 V, 3.42 A |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
Programmer
| Med software | AcerSense |
Diverse
| Farve | Rent sølv |
| Materiale af etui | Polykarbonat, ABS-plastik |
| Overfladefinish | Maling |
| Egenskaber | Adgangskode for administrator, systemsadgangskode |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 2 W/kg (head) ¦ 2 W/kg (body) ¦ 2 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: nordiske |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 36.29 cm x 24.126 cm x 1.79 cm |
| Vægt | 1.8 kg |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
Acer Aspire Go 15 AG15-42P giver en problemfri computeroplevelse med sin kraftfulde Ryzen 7-processor med 8 kerner og en maksimal turbohastighed på 4,5 GHz. Med 16 GB DDR4 RAM og en 512 GB SSD kan brugerne ubesværet håndtere krævende opgaver og samtidig nyde godt af hurtig systemrespons. Den 15,6" store Full HD-skærm med en opløsning på 1920 x 1080 leverer levende billeder, understøttet af IPS-teknologi og Acer BluelightShield, som reducerer belastningen af øjnene ved lang tids brug. Tilslutningsmulighederne er nemme med flere USB-porte, HDMI og et kombineret hovedtelefon-/mikrofonstik, der sikrer kompatibilitet med forskelligt tilbehør. Avanceret netværksunderstøttelse omfatter Wi-Fi 6 og Bluetooth 5.1, der giver mulighed for hurtigere dataoverførsel og forbedret trådløs forbindelse. Integrerede funktioner som den præcise touchpad og dobbelte mikrofoner forbedrer brugerinteraktionen, hvilket gør den til et ideelt valg til både arbejde og fritid.
- 15,6" Full HD-skærm til levende billeder
- Kraftfuld Ryzen 7-processor med maksimal turbohastighed på 4,5 GHz
- 512 GB SSD til hurtig dataadgang og -lagring
- Wi-Fi 6-understøttelse for forbedret trådløs forbindelse
- Flere tilslutningsmuligheder, herunder USB-C og HDMI


