legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
16 GB
RAM512 GB
SSD358H
Processor16"
skærm11 Home
WindowsCopilot+ PC - 16" - Intel Core Ultra X7 - 358H - 16 GB RAM - 512 GB SSD - tysk
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core Ultra X7 (Serie 3) - 358H / 1.9 GHz, op til 4.8 GHz / 18 MB Cache |
| RAM | 16 GB LPDDR5X SDRAM (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Harddisk | 512 GB SSD - NVMe |
| Skærm | 16" OLED berøringsskærm 2880 x 1800 / WQXGA+ @ 120 Hz, 340 nits, HDR |
| Grafikkort | Intel Arc Graphics B390 - op til 122 TOPS |
| Tastatur | Tysk |
| Webcam | Ja |
| Netværk | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) solution |
| Farve | Stenvask grå |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.525 cm x 24.54 cm x 1.485 cm |
| Vægt | 1.55 kg |
| Producentgaranti | Garanti - 2 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
| Varenummer | NX.JU1EG.00D |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| AI Niveau | Copilot+ PC |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core Ultra X7 (Serie 3) 358H / 1.9 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Ydeevnekerner | 4 |
| Effektive Kerner | 12 |
| Cache | 18 MB |
| Funktioner | Intel Turbo Boost Technology, 16 tråde |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 50 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | OpenVINO, WindowsML, WebNN, ONNX RT, DirectML |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
Hukommelse
| RAM | 16 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM |
| Vurderet hastighed | 7467 MHz |
Lagring
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 5.0 - NVM Express (NVMe) - Kingston |
Billedskærm
| Type | 16" OLED |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 2880 x 1800 (WQXGA+) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 340 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Refleks, CineCrystal, HDR 500 True Black, Eyesafe 2.0, HDCP, 10-bit(8-bit + FRC) Color Depth, 91 % skærm til krop-forhold, 1 ms responsrate |
Audio & Video
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics B390 - op til 122 TOPS |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, privatlivslukker |
| Lyd | Stereohøjttalere, tre mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X Ultra |
| Audiofunktioner | Output: Bass Enhancer |
Input
| Type | Tastatur, touchpad, digitizer, pen |
| Tastaturbagbelysning | Ja (hvid) |
| Tastatur layout | Tysk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Egenskaber | Præcisions-touchpad, Copilot-nøgle, AcerSense-nøgle, 1.3 m rejselængde, programmerbar tast, haptisk touchpad, Corning Gorilla Glass touchpad |
Kommunikationer
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Trådløs controller | Killer Wi-Fi 7 BE1775 |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
Batteri
| Kapacitet | 70 Wh |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 3.2 Gen 2 ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ HDMI ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD) |
Programmer
| Med software | AcerSense |
Diverse
| Farve | Stenvask grå |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Sikkerhed | Firmware Trusted Platform Module (TPM) solution |
| Udstyr inkluderet | Pen |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.19 W/kg (body) ¦ 1.19 W/kg (head) ¦ 1.19 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: Tyskland |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 35.525 cm x 24.54 cm x 1.485 cm |
| Vægt | 1.55 kg |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |


