legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
32 GB
RAM1.024 TB
SSDI7-13700H
Processor14.5"
skærm11 Home
Windows14.5" - Intel Core i7 - 13700H - 32 GB RAM - 1.024 TB SSD - Nordisk
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core i7 (13. Gen) - 13700H / 2.4 GHz, op til 5 GHz / 24 MB Cache |
| RAM | 32 GB LPDDR5 (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Harddisk | 1.024 TB SSD - NVMe |
| Skærm | 14.5" OLED 2880 x 1800 / WQXGA+ @ 120 Hz, 400 nits |
| Grafikkort | 6 GB NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Tastatur | Nordisk |
| Webcam | Ja |
| Netværk | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.2 |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Batteri | Op til 13 timer |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser |
| Farve | Stålgrå |
| Dimensioner (B x D x H) | 32.28 cm x 22.812 cm x 1.99 cm |
| Vægt | 1.5 kg |
| Producentgaranti | Garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
| Varenummer | NX.KEVED.003 |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core i7 (13. Gen) 13700H / 2.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 5 GHz |
| Antal kerner | 14-core |
| Ydeevnekerner | 6 |
| Effektive Kerner | 8 |
| Cache | L3 - 24 MB |
| Funktioner | 20 Threads |
Hukommelse
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5 SDRAM |
| Vurderet hastighed | 4800 MHz |
Lagring
| Hovedlager | 1.024 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - Micron |
Billedskærm
| Type | 14.5" OLED |
| Opløsning | 2880 x 1800 (WQXGA+) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Refleks, 1 ms responsrate, CineCrystal, VESA DisplayHDR 500, Acer BluelightShield-teknologi, CalMAN Verified, Eyesafe 2.0 |
Audio & Video
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Videohukommelse | 6 GB GDDR6 SDRAM |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 |
| Kameraegenskaber | Temporal Noise Reduction, Acer PurifiedView 2.0 |
| Lyd | Stereohøjttalere, mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS:X Ultra |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastaturbagbelysning | Ja (hvid) |
| Tastatur layout | Nordisk |
| Egenskaber | Præcisions-touchpad, OceanGlass touchpad, multi-gestus touch pad, 1.3 m rejselængde |
Kommunikationer
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.2 |
| Trådløs controller | Killer Wi-Fi 6E AX1675i - M.2 2230 (CNVi) |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
Batteri
| Teknologi | Litiumion |
| Kapacitet | 76 Wh |
| Run-time | Op til 13 timer |
AC-adapter
| Output | 100 Watt |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD) |
Programmer
| Med software | NVIDIA Studio-drivere |
Diverse
| Farve | Stålgrå |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Sikkerhed | Fingeraftrykslæser |
| Egenskaber | Adgangskode for administrator, systemsadgangskode, Acer Purified Voice 2.0 teknologi |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV Rheinland Eyesafe Display |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.14 W/kg (head) ¦ 1.14 W/kg (body) ¦ 1.14 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: nordiske |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 32.28 cm x 22.812 cm x 1.99 cm |
| Vægt | 1.5 kg |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år - bring-ind ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
Gør dine ideer til virkelighed på den superladede Swift X 14 - der leverer hurtig og flydende ydeevne i et nydesignet, bærbart system. Alt sammen på en strålende 2,8K 120 Hz OLED-skærm, der er skabt til at slippe din kreativitet løs.
- Fængslende farver og klarhed
- Gengiv alle tingene
- Et redesign af interiøret
- Få nogle hoveder til at vende sig
- Forbindelsesmulighederne
- Det smarte


