legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
16 GB
RAM512 GB
SSDU5-125H
Processor14"
skærm11 Pro
Windows14" - Intel Core Ultra 5 - 125H - 16 GB RAM - 512 GB SSD - US Intl
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core Ultra 5 (Serie 1) - 125H / 1.2 GHz, op til 4.5 GHz / 18 MB Cache |
| RAM | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Harddisk | 512 GB SSD - NVMe |
| Skærm | 14" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz - mat, 300 nits, IPS |
| Grafikkort | Intel Arc Graphics - op til 18 TOPS |
| Tastatur | US International |
| Webcam | Ja |
| Netværk | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.4, Gigabit Ethernet |
| Operativsystem | Win 11 Pro |
| Batteri | Op til 20 timer |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Farve | Stålgrå |
| Dimensioner (B x D x H) | 31.99 cm x 24.54 cm x 2.095 cm |
| Vægt | 1.6 kg |
| Producentgaranti | Garanti - 2 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
| Varenummer | NX.BQHEP.002 |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core Ultra 5 (Serie 1) 125H / 1.2 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.5 GHz |
| Antal kerner | 14-core |
| Ydeevnekerner | 4 |
| Effektive Kerner | 10 |
| Cache | 18 MB |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 11 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 33 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
Hukommelse
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM |
| Vurderet hastighed | 5600 MHz |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
Lagring
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) - Kingston |
Billedskærm
| Type | 14" - IPS |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | HDCP, mat, ComfyView, 25 ms responsrate, 6-bit + A-FRC Color Depth, BlueLightShield Technology, 78.6 % skærm til krop-forhold |
Audio & Video
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics - op til 18 TOPS |
| Kamera | Ja - Full HD |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080 |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, Acer PurifiedView, kameralukker |
| Lyd | Stereohøjttalere, to mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS Audio |
| Audiofunktioner | Input: AI-støjreduktion |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastaturbagbelysning | Ja (hvid) |
| Tastatur layout | US International |
| Egenskaber | Præcisions-touchpad, fugtresistent, OceanGlass touchpad, 1.55 m rejselængde, Copilot-nøgle, TravelMate Sense nøgle |
Kommunikationer
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.4 |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
Batteri
| Teknologi | Litiumion |
| Kapacitet | 65 Wh |
| Run-time | Op til 20 timer |
AC-adapter
| Output | 100 Watt |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ 2 x USB-C (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (DC-In-kombo, Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD) |
Programmer
| Med software | TravelMateSense |
Diverse
| Farve | Stålgrå |
| Materiale af etui | ABS-plastik |
| Overfladefinish | Maling |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser, smartkortlæser |
| Egenskaber | Acer Purified.Voice-teknologi, Acer Dust Defender-teknologi, MIL-STD-810H testet |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.14 W/kg (head) ¦ 1.14 W/kg (body) ¦ 1.14 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: Polen |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 31.99 cm x 24.54 cm x 2.095 cm |
| Vægt | 1.6 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9 |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |


