legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
16 GB
RAM512 GB
SSDI5-1335U
Processor16"
skærmESHELL
OS16" - Intel Core i5 - 1335U - 16 GB RAM - 512 GB SSD - tysk
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core i5 (13. Gen) - 1335U / 1.3 GHz, op til 4.6 GHz / 12 MB Cache |
| RAM | 16 GB DDR4 (1 x 16 GB) |
| Harddisk | 512 GB SSD |
| Skærm | 16" 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz - mat, 250 nits, IPS |
| Grafikkort | Intel Iris Xe Graphics |
| Tastatur | Tysk, m/baggrundsbelysning |
| Webcam | Ja |
| Netværk | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Gigabit Ethernet |
| Operativsystem | ESHELL |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Farve | Stålgrå |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.89 cm x 26 cm x 1.99 cm |
| Vægt | 1.9 kg |
| Producentgaranti | Garanti - 3 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
| Varenummer | NX.B1BEG.005 |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook - 180° hængselsdesign |
| Operativsystem | ESHELL |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core i5 (13. Gen) 1335U / 1.3 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.6 GHz |
| Antal kerner | 10-core |
| Cache | L3 - 12 MB |
Hukommelse
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR4 SDRAM |
| Model | SO DIMM 260-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
Lagring
| Hovedlager | 512 GB SSD - Kingston |
Billedskærm
| Type | 16" - IPS |
| Opløsning | 1920 x 1200 (WUXGA) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Billedformatforhold | 16:10 |
| Billedklarhed | 250 cd/m² |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri, mat, ComfyView, Acer BluelightShield-teknologi, 30 ms responsrate, Narrow Border Display |
Audio & Video
| Grafik-processor | Intel Iris Xe Graphics |
| Videosystemegenskaber | Fungerer som Intel UHD-grafik (til enkeltkanalshukommelse) |
| Kamera | Ja - HD |
| Kameraegenskaber | Privatlivslukker, Temporal Noise Reduction |
| Lyd | Stereohøjttalere, to mikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | DTS Sound |
| Audiofunktioner | Input: AI-støjreduktion |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Tastatur layout | Tysk |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Egenskaber | Multi-gestus touch pad, præcisions-touchpad, OceanGlass touchpad, 1.55 m rejselængde |
Kommunikationer
| Trådløs | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Netværksinterface | Gigabit Ethernet |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
Batteri
| Kapacitet | 50 Wh |
AC-adapter
| Output | 65 watt, 19 V, 3.42 A |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ USB-C (supports Thunderbolt 4, DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 (med strøm fra-opladning) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ LAN ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD) |
Diverse
| Farve | Stålgrå |
| Materiale af etui | Polykarbonat, ABS-plastik |
| Overfladefinish | Maling |
| Sikkerhed | Discrete Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Egenskaber | Adgangskode for administrator, systemsadgangskode, Acer Purified.Voice-teknologi, Acer Dust Defender-teknologi, MIL-STD-810H testet |
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat) |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, HDD-sæt |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.14 W/kg (head) ¦ 1.14 W/kg (body) ¦ 1.14 W/kg (lem) |
| Lokalisering | Region: Tyskland |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 35.89 cm x 26 cm x 1.99 cm |
| Vægt | 1.9 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| TCO-certificeret | - TCO Certified Notebooks 9 |
| Karbonfodaftryk | 385 kg karbonudledning |
| Indpakning genbrugt indhold | 100 % |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 3 år - levering og afhentning ¦ International rejsende-garanti - 1 år |
Den holdbare og bæredygtigt designede TravelMate P2 har forbedret ydeevne, sikkerhed i forretningsklasse og en meget raffineret brugeroplevelse til arbejde og videokonferencer, der gør den til en af de mest prisvenlige bærbare computere til små virksomheder.
- Et nyt niveau af brugervenlighed
- Garanteret ydeevne
- Stærk på sikkerhed
- Optimeret videokonference
- Forbliver forbundet
- Designet til bæredygtighed

