- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
AI PC - 15.6" - AMD Ryzen 5 - 130 - 16 GB RAM - 512 GB SSD
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | AMD Ryzen 5 130 / 2.9 GHz, op til 4.55 GHz / 16 MB Cache |
| RAM | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Harddisk | 512 GB SSD - NVMe |
| Skærm | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD @ 60 Hz - 141 ppi, 300 nits |
| Grafikkort | AMD Radeon 660M |
| Inkluderet Garantiopgradering | 15 måneders grundlæggende onsite-service efter fjerndiagnose med kun hardware-support - Disti SnS |
| Webcam | Ja |
| Netværk | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Operativsystem | Win 11 Pro |
| Batteri | 3-cellet |
| Farve | Carbon-sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 35.85 cm x 23.556 cm x 1.899 cm |
| Vægt | 1.66 kg |
| Inkluderet Garantiopgradering | 15 måneders grundlæggende onsite-service efter fjerndiagnose med kun hardware-support - Disti SnS |
| Varenummer | 6PFYT |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook |
| AI Niveau | AI PC |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
Processor / Chipset
| CPU | AMD Ryzen 5 130 / 2.9 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.55 GHz |
| Antal kerner | 6-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| Funktioner | 12 Threads |
Hukommelse
| RAM | 16 GB (1 x 16 GB) |
| Maks. understøttet RAM | 32 GB |
| Teknologi | DDR5 SDRAM |
| Hastighed | 4800 MT/s |
| Vurderet hastighed | 5600 MT/s |
| Model | SO DIMM 262-PIN |
| Antal åbninger | 2 |
| Tomme åbninger | 1 |
Lagring
| Hovedlager | 512 GB SSD M.2 2230 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
Billedskærm
| Type | 15.6" |
| Opløsning | 1920 x 1080 (Full HD) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 141 |
| Billedklarhed | 300 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 45% NTSC |
| Egenskaber | Blændfri, Wide Viewing Angle, 35 ms responsrate, 0.179 mm pixelhældning |
Audio & Video
| Grafik-processor | AMD Radeon 660M |
| Kamera | Ja - HD |
| Opløsning | 0,92 Megapixel |
| Billedsensortype | CMOS |
| Videoopløsninger | 1280 x 720 |
| Frame Rate | 30 frames pr. sekund |
| Kameraegenskaber | 78,6 grader |
| Lyd | Stereohøjttalere, mikrofon |
| Codec | Realtek ALC3204 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Egenskaber | Copilot-nøgle |
Kommunikationer
| Trådløs | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax |
| Trådløs controller | Realtek RTL8852BE - M.2 2230 |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2), MU-MIMO |
Batteri
| Teknologi | 3-cellet Litium-polymer |
| Vægt | 190 g |
| Kapacitet | 41 Wh |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | HDMI ¦ USB-C 3.2 Gen 2 (supports DisplayPort Alt Mode) (Power Delivery) ¦ USB 3.2 Gen 1 ¦ USB 2.0 ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
Programmer
| Med software | Aktiver din Microsoft 365 for en 30-dages prøveperiode, Dell Additional Softwares, McAfee Business Protection (1 år) |
Diverse
| Farve | Carbon-sort |
| Integrerede funktioner | Accelerationsmåler |
| Pristype | Build To Stock (BTS) |
| Fabrikant Sælger Program | Dell Smart Selection |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 35.85 cm x 23.556 cm x 1.899 cm |
| Vægt | 1.66 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| EPEAT kompatibel | EPEAT Silver |
| EPEAT Klima+ | Yes |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Karbonfodaftryk | 113 kg karbonudledninger (EU) |
| Fremstilling (kg CO2e) | 92 |
| Logistik (kg CO2e) | 4 |
| Brug (kg CO2e) | 16 |
| EOL (kg CO2e) | 1 |
| Total karbon u. brugsfase (kg CO2e) | 97 |
Producentgaranti
| Pakket service | 15 måneders grundlæggende onsite-service efter fjerndiagnose med kun hardware-support - Disti SnS |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 110 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 160 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Vibration tolerance (operativ) | 0.66 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 1.3 g @ RMS (random) |
Dell Pro 15 Essential PV15265 er en bærbar computer, der er udviklet til at levere pålidelig ydeevne til de daglige computerbehov. Med en 15,6-tommer Full HD-skærm med imponerende lysstyrke og brede betragtningsvinkler tilbyder denne enhed en klarere og mere medrivende visuel oplevelse. Udstyret med 16 GB DDR5 SDRAM og en 6-kernet AMD Ryzen 5-processor sikrer den problemfri multitasking og effektiv databehandling til forskellige programmer.
Enheden har en SSD, der sikrer hurtig lagringsydelse og kortere indlæsningstider, samt en HD-lydkodek, der giver en forbedret lydoplevelse. Med solide tilslutningsmuligheder, herunder USB-C, HDMI og Bluetooth-understøttelse, kan brugerne nemt tilslutte en række enheder. Uanset om det er til arbejde eller fritid, er Dell Pro 15 Essential PV15265 et alsidigt valg for brugere, der søger funktionalitet og pålidelighed i én kompakt bærbar computer.
- 15,6-tommer Full HD-skærm med skarpt billede
- 6-core AMD Ryzen 5-processor for effektiv ydeevne
- 16 GB DDR5 SDRAM til problemfri multitasking
- Hurtig SSD-lagerplads for hurtigere indlæsningstider
- Forskellige tilslutningsmuligheder, herunder USB-C og HDMI


