- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
tynd desktop - AI PC - Core Ultra 7 265 2.4 GHz - 16 GB - SSD 512 GB
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Dell Pro Slim QCS1250 - tynd desktop - AI PC - Core Ultra 7 265 2.4 GHz - 16 GB - SSD 512 GB |
| Type | Personal computer - tynd desktop - AI PC |
| Bundled Services | 1 Year Basic Onsite |
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 265 / 2.4 GHz (op til 5.3 GHz, (20-core) |
| Processor, hovedegenskaber | 20 Threads |
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost - op til 13 TOPS |
| Cachehukommelse | 30 MB |
| Cache pr. processor | 30 MB |
| RAM | 16 GB (installeret) / 64 GB (maks.) - DDR5 SDRAM - ikke-ECC |
| Harddisk | SSD 512 GB - PCI Express x4 - M.2 2230 - NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
| Optisk lagring | Intet optisk drev |
| Grafik controller | Intel Graphics Fælles videohukommelse (UMA) - op til 8 TOPS |
| Netværk | 1GbE |
| Effekt | (50/60 Hz) |
| Med OS | Windows 11 Pro |
| Med software | Aktiver din Microsoft 365 for en 30-dages prøveperiode |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 9.5 cm x 29.3 cm x 30.35 cm |
| Vægt | 3.9 kg |
| Pristype | Build To Stock (BTS) |
| Miljømæssige standarder | ENERGY STAR kvalificeret EPEAT Silver |
| Karbonfodaftryk | 163 kg karbonudledning |
| Varenummer | DJ21V |
udvidet specifikation
Generelt
| Type | Personal computer |
| AI Niveau | AI PC |
| Bundled Services | 1 Year Basic Onsite |
| Produktmodel | Tynd desktop |
| Embedded Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Farve | Sort |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 2) 265 |
| Clock-frekvens | 2.4 GHz (P-kerne) / 1.8 GHz (E-kerne) |
| Max Turbo Speed | 5.3 GHz (P-kerne) / 4.6 GHz (E-kerne) |
| Antal kerner | 20-core |
| Antal CPU'er | 1 |
| Maks. antal CPU'er | 1 |
| Processor, hovedegenskaber | 20 Threads |
| Chipsættype | Intel Q870 |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 13 TOPS |
| Total processorpræstation op til (TOPS) | 33 TOPS |
| AI datatype understøttelse på NPU | INT8 |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WebNN, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
Cachehukommelse
| Installeret størrelse | 30 MB |
| Cache pr. processor | 30 MB |
RAM
| Installeret størrelse | 16 GB (installeret) / 64 GB (maks.) |
| Teknologi | DDR5 SDRAM - ikke-ECC |
| Effektiv hukommelseshastighed | 5600 MT/s |
| Vurderet hukommelseshastighed | 5600 MT/s |
| Model | DIMM 288-PIN |
| Holdere | 2 (Total) / 1 (ubrugt) |
| Konfigureringsegenskaber | 1 x 16 GB |
Harddisk
| Type | SSD - M.2 2230 |
| Kapacitet | 1 x 512 GB |
| Grænsefladetype | PCI Express x4 |
| Egenskaber | NVM Express (NVMe), tredobbelt niveau-celle (TLC) |
Optisk lagring
| Type | Intet optisk drev |
Monitor
| Monitortype | Ingen. |
Grafik controller
| Grafik-processor | Intel Graphics Fælles videohukommelse (UMA) - op til 8 TOPS |
| Video-interfaces | HDMI, DisplayPort |
Lydudgang
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio |
| Højttalere inkluderet | 1 |
Indgangsudstyr
| Type | Mus (kun på udvalgte markeder), tastatur (kun på udvalgte markeder) |
Tastatur
| Tastaturnavn | Dell KB216 Wired Keyboard |
Mus
| Musenavn | Dell MS116 USB Optical Mouse |
Netværk
| Ethernet Controller | Intel I219-LM |
| Dataforbindelsesprotokol | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
Ekspansion / Konnektivitet
| Båse | 1 (total) / 1 (fri) x intern 3.5" ¦ 1 (total) / 1 (fri) x ekstern 5,25" (9,5 mm højde) |
| Holdere | 1 (total) / 0 (fri) x M.2 Card - 2230/2280 (til SSD) ¦ 1 (total) / 1 (fri) x M.2 Card - 2230 (til trådløst modul) ¦ 1 PCIe 3.0 x16 - halv højde ¦ 2 PCIe 3.0 x1 - halv højde |
| Interface | 1 x LAN (Gigabit Ethernet) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 ¦ 1 x USB-C 3.2 Gen 1 ¦ 2 x USB 2.0 ¦ 2 x USB 2.0 (understøtter SmartPower On) ¦ 1 x hovedtelefoner/mikrofon ¦ 1 x DisplayPort 1.4a ¦ 1 x HDMI |
Diverse
| Tyveri/Indtrængningsbeskyttelse | Sikkerhedslåseåbning (kabellåse solgt separat), hængelåsløkke |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
| Pristype | Build To Stock (BTS) |
Effekt
| Enhedstype | Strømforsyning |
| Nødvendig spænding | AC 90-264 V (50/60 Hz) |
| Strømforsyning | 180 watt |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
Operativsystem / Programmer
| Med OS | Windows 11 Pro |
| Software | Aktiver din Microsoft 365 for en 30-dages prøveperiode |
Bæredygtighedsoplysninger
| EPEAT kompatibel | EPEAT Silver |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
| Karbonfodaftryk | 163 kg karbonudledning |
| Fremstilling (kg CO2e) | 91.117 |
| Logistik (kg CO2e) | 9.943 |
| Brug (kg CO2e) | 58.517 |
| EOL (kg CO2e) | 3.423 |
| Total karbon u. brugsfase (kg CO2e) | 104.483 |
| PAIA Version | GaBi version 1, 2024 |
Mål og vægt
| Bredde | 9.5 cm |
| Dybde | 29.3 cm |
| Højde | 30.35 cm |
| Vægt | 3.9 kg |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
Dell Pro Slim QCS1250 er designet til at levere effektiv ydeevne i en lille formfaktor. Med en Intel Core Ultra 7-processor med en klokkehastighed på 2,4 GHz kan denne desktop nemt håndtere krævende applikationer. Systemet er udstyret med 512 GB SSD-lagerplads, der bruger NVM Express (NVMe)-teknologi for at sikre hurtig dataadgang og respons. Med en hukommelseshastighed på 2800 MHz og kapacitet til at understøtte op til 20 tråde er den velegnet til både professionel og personlig brug. Ud over den kraftfulde processor er Slim QCS1250 udstyret med sikkerhedsfunktioner, herunder en Trusted Platform Module (TPM 2.0) sikkerhedschip og en hængelåsesløjfe til tyverisikring. De mange tilslutningsmuligheder, der inkluderer HDMI, USB-C og Gigabit Ethernet, giver mulighed for alsidig brug af perifere enheder, mens det energieffektive design, der er certificeret af ENERGY STAR og EPEAT Silver, gør den til et godt valg for miljøbevidste brugere.
- Intel Core Ultra 7-processor for pålidelig ydeevne
- 512 GB SSD med NVMe-teknologi for hurtig dataadgang
- Flere tilslutningsmuligheder, herunder HDMI og USB-C
- EPEAT Silver- og ENERGY STAR-certificeret for energieffektivitet
- Robuste sikkerhedsfunktioner til beskyttelse af følsomme oplysninger

