- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 14 2-in-1 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
AI Ready - 13.4" - Intel Core Ultra 7 - 155H - 32 GB RAM - 1 TB SSD
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) - 155H / 1.4 GHz, op til 4.8 GHz / 24 MB Cache |
| RAM | 32 GB LPDDR5 (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Harddisk | 1 TB SSD - NVMe |
| Skærm | 13.4" OLED berøringsskærm 2880 x 1800 / 3K @ 60 Hz - 254 ppi, 400 nits |
| Grafikkort | Intel Arc Graphics |
| Inkluderet Garantiopgradering | 1 års ProSupport Next Business Day Onsite Service efter fjerndiagnose med HW-SW Support |
| Webcam | Ja |
| Netværk | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Operativsystem | Win 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| Batteri | 3-cellet |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Farve | Sølv, Platin (tastatur) |
| Dimensioner (B x D x H) | 29.53 cm x 19.91 cm x 1.48 cm |
| Vægt | 1.19 kg |
| Inkluderet Garantiopgradering | 1 års ProSupport Next Business Day Onsite Service efter fjerndiagnose med HW-SW Support |
| Varenummer | 0NDKX |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook - AI Ready |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | 24 MB |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
Hukommelse
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5 SDRAM |
| Hastighed | 3733.5 MHz |
| Vurderet hastighed | 3733.5 MHz |
Lagring
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
Billedskærm
| Type | 13.4" OLED |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 2880 x 1800 (3K) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 60 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 254 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | 85 |
| Lodret synsvinkel | 85 |
| Farvespektrum | 95%, 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Anti-reflekterende, Infinity Edge display, Wide Viewing Angle, Low Blue Light-teknologi, Eyesafe-teknologi, 2 ms responsrate, 0.10002 mm pixelhældning |
Audio & Video
| Grafik-processor | Intel Arc Graphics |
| Kamera | Ja - 1280 x 720 (standard), 640 x 400 (infrarød) |
| Opløsning | 0,92 Megapixel (standard), 0,25 Megapixel (infrarød) |
| Billedsensortype | CMOS |
| Videoopløsninger | 1280 x 720 |
| Frame Rate | 30 frames pr. sekund |
| Kameraegenskaber | IR-kamera, RGB-kamera, 75,8 grader, 75,8 grader (IR-kamera) |
| Lyd | To tweetere, to woofere, dobbelt array-mikrofon |
| Codec | Realtek ALC1318 |
| Overensstemmelsesstandarder | High Definition Audio |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
Kommunikationer
| Trådløs | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be |
| Trådløs controller | Intel WI-FI 7 BE200 |
| Egenskaber | Dobbelt strøm (2x2) |
Batteri
| Teknologi | 3-cellet Litiumion |
| Vægt | 219 g |
| Kapacitet | 55 Wh |
AC-adapter
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 60 Watt, 5/9/15/20 V, 3 A |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Power Delivery) |
Programmer
| Med software | McAfee Business Protection (1 år), Dell Additional Softwares, No Microsoft Office License Included - 30 dages Trial Offer Only |
Diverse
| Farve | Sølv, Platin (tastatur) |
| Integrerede funktioner | Lyssensor for omgivelser, gangsensor, låg åben-sensor |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter, USB-C strømadapter |
| Overensstemmelsesstandarder | FIPS 140-2, NIST SP800-147, TCG Certified |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 1.22 W/kg (body) ¦ 1.22 W/kg (lem) |
| Pristype | Build To Plan (BTP) |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 29.53 cm x 19.91 cm x 1.48 cm |
| Vægt | 1.19 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| Karbonfodaftryk | 263 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 50 |
| Fremstilling (kg CO2e) | 219.83 |
| Logistik (kg CO2e) | 11.76 |
| Brug (kg CO2e) | 30.37 |
| EOL (kg CO2e) | 1.49 |
| Total karbon u. brugsfase (kg CO2e) | 232.63 |
| PAIA Version | 1.4.0, 2024 |
Producentgaranti
| Pakket service | 1 års ProSupport Next Business Day Onsite Service efter fjerndiagnose med HW-SW Support |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 110 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 160 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Vibration tolerance (operativ) | 0.66 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 1.3 g @ RMS (random) |
Dell XPS 13 9340 tilbyder en balance mellem ydeevne og bærbarhed. Med en 13,4" Full HD Plus-skærm med 100 % sRGB-farveskala og Eyesafe-teknologi leverer den fantastiske billeder med virkelighedstro farver. Den bærbare computer drives af en Intel Core Ultra 7-processor, der sikrer jævn ydelse på tværs af alle opgaver, fra browsing til intensivt grafisk design.
Med Wi-Fi 6 og Bluetooth-forbindelse samt alsidige USB-C-porte, der understøtter Thunderbolt 3 og DisplayPort 1.4, holder Dell XPS 13 9340 dig forbundet og produktiv. High-definition-lyd fra den dobbelte mikrofon og stereohøjttalerne forbedrer din multimedieoplevelse, hvilket gør den ideel til både arbejde og fritid. Dens kompakte letvægtsdesign kombineret med avancerede sensorer sikrer bekvemmelighed og holdbarhed, hvilket gør den til et godt valg for professionelle på farten.
- 13,4" Full HD Plus LED-skærm med 100 % sRGB og Eyesafe-teknologi
- Intel Core Ultra 7-processor med op til 4,8 GHz hastighed og 16 kerner
- Wi-Fi 6 og Bluetooth-forbindelse med Intel WI-FI 7 BE200
- Dual array-mikrofon og stereohøjttalere med High Definition Audio
- To USB-C-porte, der understøtter Thunderbolt 3, DisplayPort 1.4 og USB Power Delivery

