- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
AI Ready - 14.5" - Intel Core Ultra 7 - 155H - Evo - 32 GB RAM - 1 TB SSD
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) - 155H / 1.4 GHz, op til 4.8 GHz / 24 MB Cache |
| RAM | 32 GB LPDDR5X SDRAM (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Harddisk | 1 TB SSD - NVMe |
| Skærm | 14.5" berøringsskærm 3200 x 2000 / 3.2K @ 120 Hz - 260 ppi, 400 nits, AMOLED |
| Grafikkort | 6 GB NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Inkluderet Garantiopgradering | 1 års Dell ProSupport |
| Webcam | Ja |
| Netværk | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Operativsystem | Win 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
| Batteri | 6-cellet |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Farve | Sølv |
| Dimensioner (B x D x H) | 32 cm x 21.598 cm x 1.803 cm |
| Vægt | 1.68 kg |
| Inkluderet Garantiopgradering | 1 års Dell ProSupport |
| Varenummer | M44RN |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Notebook |
| Operativsystem | Windows 11 Pro - dansk/ engelsk / finsk / norsk / svensk |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Core Ultra 7 (Serie 1) 155H / 1.4 GHz |
| Max Turbo Speed | 4.8 GHz |
| Antal kerner | 16-core |
| Cache | 24 MB |
| Platformteknologi | Intel Evo |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsitet Understøttelse | Ja |
| AI softwarerammer understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, WindowsML, ONNX RT |
| Understøttelse af Windows Studio Effekter | Ja |
Hukommelse
| RAM | 32 GB (medfulgt hukommelse er loddet) |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM |
| Hastighed | 7467 MHz |
| Vurderet hastighed | 7467 MHz |
Lagring
| Hovedlager | 1 TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 - NVM Express (NVMe) |
Billedskærm
| Type | 14.5" - AMOLED |
| Berøringsskærm | Ja |
| Opløsning | 3200 x 2000 (3.2K) |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 260 |
| Billedklarhed | 400 cd/m² |
| Vandret synsvinkel | +85 / -85 |
| Lodret synsvinkel | +85 / -85 |
| Farvespektrum | 100% DCI-P3 |
| Egenskaber | Anti-reflekterende, Infinity Edge display, Low Blue Light-teknologi, 1 ms responsrate, 0.0976 mm pixelhældning |
Audio & Video
| Grafik-processor | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Videohukommelse | 6 GB GDDR6 SDRAM |
| Kamera | Ja - 1920 x 1080 (standard), 640 x 360 (infrarød) |
| Opløsning | 2,07 Megapixel (standard), 0,23 Megapixel (infrarød) |
| Billedsensortype | CMOS |
| Videoopløsninger | 1920 x 1080, 640 x 360 |
| Frame Rate | 30 frames pr. sekund |
| Kameraegenskaber | IR/RGB-kamera, 81,3 grader, 78,1 grader (IR-kamera) |
| Lyd | To tweetere, dobbelt array-mikrofon |
Input
| Type | Tastatur, touchpad |
| Tastaturbagbelysning | Ja |
Kommunikationer
| Trådløs | Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Trådløs controller | Killer Wi-Fi 6E AX1675 |
Batteri
| Teknologi | 6-cellet Litium-polymer |
| Vægt | 270 g |
| Kapacitet | 69.5 Wh |
AC-adapter
| Input | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Output | 100 watt, 5/9/15/20 V |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | 3 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 2.1 Alt Mode) (Power Delivery) ¦ Kombostik til hovedtelefon/mikrofon |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSD, microSDHC, microSDXC) |
Programmer
| Med software | McAfee Business Protection (1 år), No Microsoft Office License Included - 30 dages Trial Offer Only |
Diverse
| Farve | Sølv |
| Integrerede funktioner | Lyssensor for omgivelser |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip, fingeraftrykslæser |
| Egenskaber | ExpressCharge |
| Udstyr inkluderet | USB-C strømadapter |
| Pristype | Build To Plan (BTP) |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 32 cm x 21.598 cm x 1.803 cm |
| Vægt | 1.68 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| Karbonfodaftryk | 313 kg karbonudledning |
| Samlet CF/enhed standard afvigelse (kg CO2e) | 58 |
| Fremstilling (kg CO2e) | 257.89 |
| Logistik (kg CO2e) | 15.464 |
| Brug (kg CO2e) | 37.547 |
| EOL (kg CO2e) | 1.972 |
| Total karbon u. brugsfase (kg CO2e) | 275.45 |
| PAIA Version | 1.4.0, 2024 |
Producentgaranti
| Pakket service | 1 års Dell ProSupport |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 0 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 90 % (ikke-kondenserende) |
| Modstandsdygtighed over for stød (operativ) | 110 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Modstandsdygtighed over for stød (non-operativ) | 160 g @ 2 ms halvsinuspuls |
| Vibration tolerance (operativ) | 0.66 g @ RMS (random) |
| Vibration tolerance (non-operativ) | 1.3 g @ RMS (random) |
Oplev Dell XPS 14 9440, en notebook, der kombinerer slankt design med kraftfuld ydeevne. Med sin 14,5" skærm med Low Blue Light-teknologi og en høj opdateringshastighed på 120 Hz får du en seeroplevelse, der er både behagelig og fordybende. Intel Core Ultra 7-processoren med en clockhastighed på 1,4 GHz og en maksimal turbohastighed på 4,8 GHz sikrer, at dine opgaver håndteres med effektivitet og hastighed, understøttet af avancerede tilslutningsmuligheder, herunder Wi-Fi 6E og Bluetooth. Notebookens robuste design med stød- og vibrationstolerance suppleres af en sensor for omgivende lys for optimal lysstyrke på skærmen. For dem, der sætter pris på kommunikation og multimedier, tilbyder Dell XPS 14 9440 et webkamera i høj opløsning og overlegne lydfunktioner med sin dobbelte array-mikrofon og to diskanthøjttalere. Uanset om det er til arbejde eller fritid, er denne notebook designet til at løfte din digitale oplevelse.
- 14,5" skærm med Low Blue Light-teknologi og 120 Hz opdateringshastighed
- Intel Core Ultra 7-processor med op til 4,8 GHz turbohastighed
- Wi-Fi 6E og Bluetooth til avancerede tilslutningsmuligheder
- Tre USB-C-porte med USB Power Delivery
- Dual array-mikrofon og to diskanthøjttalere for overlegen lyd

