legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 14 2-in-1 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
Series 5 Pro - LED-skærm - kurvet - 49"
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | HP 549pm - Series 5 Pro - LED-skærm - kurvet - 49" |
| Enhedstype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 49" |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2414530 |
| Energiklasse | Klasse G |
| Kurvet skærm | Ja |
| Egenskaber | IR-kamera, USB 3.2 Gen 1 hub, 2 x 3 W (woofer) nedadvendte højttalere, 2 x 5 W (diskant) nedadskydende højttaler |
| Paneltype | VA |
| Formatforhold | 32:9 |
| Standard opløsning | Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 165 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2328 mm |
| Lysstyrke | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold | 4000:1 / 5000000:1 (dynamisk) |
| Responstid | 5 ms (grå-til-grå med overdrive) |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB |
| Input-stik | HDMI, DisplayPort, USB-C |
| Indbygget Ethernet | Ja |
| Lydindgang | Dobbelt array-mikrofon |
| Indbygget webcam | 5 Megapixel |
| Justeringer til display-position | Højde, drejbar, tilt |
| Skærmbelægning | Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 % |
| Spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Farve | Sort, sølv (stander) |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 119.35 cm x 30.91 cm x 37.1 cm |
| Vægt | 17.18 kg |
| Lokalisering | Engelsk / Europa |
| Miljømæssige standarder | TCO Certified Edge Displays, TCO Certificeret, generation 10, til skærme, ENERGY STAR kvalificeret |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV GS, VCCI, BSMI, NOM, TUV S, CB, CCC, PSB, FCC, ISO 9241-307, KCC, WEEE, cTUVus, E-Standby, KC, CECP, CEL, EAC, CEL Grade 1, ISC, RCM, CEL Grade 2, SEPA, BIS, lav halogen, DisplayPort 1.2, Energy-using Products (EuP) Lot 5, ICE, SmartWay, NRCS, Mexico Energy label, Ukraine, UAE, TGM, Belarus Energy, TUV-GS |
| Producentgaranti | 3 års garanti |
| Varenummer | B7GV8A5#ABB |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2414530 |
| Energiklasse | Klasse G |
| Diagonal størrelse | 49" |
| Kurvet skærm | Ja (1800R) |
| Indbygget udstyr | IR-kamera, USB 3.2 Gen 1 hub, 2 x 3 W (woofer) nedadvendte højttalere, 2 x 5 W (diskant) nedadskydende højttaler |
| Paneltype | VA |
| Formatforhold | 32:9 |
| Standard opløsning | Dual Quad HD 5120 x 1440 ved 165 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2328 mm |
| Pixel pr. tomme | 109 |
| Lysstyrke | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold | 4000:1 / 5000000:1 (dynamisk) |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB |
| Responstid | 5 ms (grå-til-grå med overdrive) |
| Lodret opdateringshastighed | 50 - 165 Hz |
| Vandret opdateringshastighed | 25 - 258 kHz |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Skærmbelægning | Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 % |
| Backlight-teknologi | LED baglys |
| Egenskaber | HDCP, Flicker Free-teknologi, Low Blue Light-teknologi, kant-oplyst LED-bagbelysning, HP Eye Ease, pop-up webcam, Zoom Certified, True 8-bit, 3-sidet rammeløs, dockbar |
| Farve | Sort, sølv (stander) |
| Dimensioner (B x D x H) | 119.35 cm x 30.91 cm x 37.1 cm - med stander |
| Vægt | 17.18 kg |
Indbygget webcam
| Sensoropløsning | 5 Megapixel |
Lydindgang
| Type | Dobbelt array-mikrofon |
| Mikrofon egenskaber | DNN støjreduktion |
Audio
| Type | Højtalere med woofere - stereo med woofere |
Forbindelse
| Interface | DisplayPort 1.4 (HDCP) ¦ HDMI (HDCP) ¦ 3 x USB 3.2 Gen 1 ¦ USB-C 3.2 Gen 1 (strøm op til 15 W) ¦ 2 x USB-C 3.2 Gen 2/DisplayPort 1.4 Alt Mode med Power Delivery ¦ Audio line-ind/ud (mini-jackstik) |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Højde, drejbar, tilt |
| Tiltvinkel | -5/+20 |
| Drejevinkel | 60 |
| Højde justering | 150 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaber | Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), aftagelig stander, VESA-interface support |
| Udstyr inkluderet | Monteringsadapter |
| Medfølgende ledninger | 2 x USB-C kabel |
| Monteringspakke | Inkluderet |
| Baggrundslys, brændetid | 30,000 timer |
| Overensstemmelsesstandarder | TUV GS, VCCI, BSMI, NOM, TUV S, CB, CCC, PSB, FCC, ISO 9241-307, KCC, WEEE, cTUVus, E-Standby, KC, CECP, CEL, EAC, CEL Grade 1, ISC, RCM, CEL Grade 2, SEPA, BIS, lav halogen, DisplayPort 1.2, Energy-using Products (EuP) Lot 5, ICE, SmartWay, NRCS, Mexico Energy label, Ukraine, UAE, TGM, Belarus Energy, TUV-GS |
| Lokalisering | Engelsk / Europa |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 45 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 65 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 375 Watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 Watt |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 119.35 cm - dybde: 30.91 cm - højde: 37.1 cm - vægt: 17.18 kg ¦ Uden stander - bredde: 119.35 cm - dybde: 30.91 cm - højde: 37.1 cm - vægt: 13.74 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 134.49 cm |
| Dybde ved forsendelse | 46.29 cm |
| Højde ved forsendelse | 30.81 cm |
| Vægt ved forsendelse | 26.66 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| TCO-certificeret | TCO Certified Edge Displays, TCO Certificeret, generation 10, til skærme |
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 3 år |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 5 °C |
| Maks. driftstemperatur | 35 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 20 - 80% RH (non-condensing) |
Se mere, og få mere fra hånden hurtigere med en imponerende skærm, der understøtter op til to enheder samtidigt, så multitasking bliver ubesværet fra kant til kant på en HP Series 5 Pro 49" DQHD-mødeskærm. Integrer AI-møder og tilslutning i økosystemet med dette ultrabrede kommandocenter.
- Få en endnu bedre multitaskingoplevelse med en flot buet 49" skærm, hvor du nemt kan tilpasse din visning og skifte mellem enheder, så du kan forbyde dig i arbejdet.
- Vis dig fra din bedste side og med den bedste lyd med et Poly Studio 5 MP-webkamera, AI-støjreduktion samt automatisk låsning og opvågning – alt sammen på en ultrabred skærm.
- Væk dit arbejdsområde med problemfri tilslutning ved hjælp af et enkelt USB-C -kabel, der leverer op til 140 W strøm.
- Gennemtænkt design med mindst 90 % genanvendt plast i skærmens kabinet, 20 % genanvendt glas i skærmpanelet og 90 % genanvendt aluminium i foden.


