legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 14 2-in-1 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
lodret mus - USB, Bluetooth, 2.4 GHz - grafit
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Logitech MX Vertical - lodret mus - USB, Bluetooth, 2.4 GHz - grafit |
| Enhedstype | Lodret mus - ergonomisk |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs, kablet - USB, Bluetooth, 2.4 GHz |
| Farve | Grafit |
| Dimensioner (B x D x H) | 7.9 cm x 12 cm x 7.85 cm |
| Vægt | 135 g |
| Trådløs modtager | Trådløs modtager (USB) |
| Teknologi i detektering af bevægelse | Optisk |
| Antal knapper | 6 |
| Bevægelsesopløsning | 4000 dpi |
| Præstation | Realtis følsomheds-switching 400 - 4000 dpi |
| Egenskaber | Logitech samlende modtager, hurtig DPI switching, Logitech Advanced Optical Tracking, Easy-Switch teknologi, præcisionsrullehjul, Logitech Flow |
| OS nødvendig | Microsoft Windows 7 / Windows 8 eller senere, Apple MacOS X 10.12 eller nyere, Apple MacOS X 10.12 eller nyere |
| Varenummer | 910-005448 |
udvidet specifikation
Generelt
| Enhedstype | Lodret mus |
| Trådløs modtager | Trådløs modtager (USB) |
| Ergonomisk design | Ja |
| Bredde | 7.9 cm |
| Dybde | 12 cm |
| Højde | 7.85 cm |
| Vægt | 135 g |
| Farve | Grafit |
Indgangsudstyr
| Forbindelsesteknologi | Trådløs, kablet |
| Grænseflade | USB, Bluetooth, 2.4 GHz |
| Max. arbejdsafstand | Op til 10 m. |
| Teknologi i detektering af bevægelse | Optisk |
| Antal knapper | 6 |
| Bevægelsesopløsning | 4000 dpi |
| Præstation | Realtis følsomheds-switching 400 - 4000 dpi |
| Egenskaber | Logitech samlende modtager, hurtig DPI switching, Logitech Advanced Optical Tracking, Easy-Switch teknologi, præcisionsrullehjul, Logitech Flow |
Diverse
| Udstyr inkluderet | USB-C opladningskabel |
Batteri
| Teknologi | Litium-polymer |
| Kapacitet | 240 mAh |
| Standby-tid | Op til 4 måneder |
Programmer / Systemkrav
| OS nødvendig | Microsoft Windows 7 / Windows 8 eller senere, Apple MacOS X 10.12 eller nyere, Apple MacOS X 10.12 eller nyere |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 8.61 cm |
| Dybde ved forsendelse | 15.2 cm |
| Højde ved forsendelse | 19.4 cm |
| Vægt ved forsendelse | 372 g |
MX Vertical er en avanceret ergonomisk mus der kombinerer et smart og effektivt design med den høje ydeevne der kendetegner Logitechs MX-serie. Fjern alt ubehag med en mus designet til at reducere muskelbelastning, mindske håndledstryk og forbedre kropsholdningen.
- MX Vertical-musens naturlige håndtryksstilling mindsker muskelbelastningen med 10 % og gør det nemt at finde en ergonomisk korrekt arbejdsstilling
- MX Vertical-musens lodrette vinkel på 57 grader aflaster håndleddet mens tommelfingeren hviler behageligt på tommelfingerstøtten
- MX Vertical-musen er designet og testet i overensstemmelse med en række kriterier der er fastsat af førende ergoterapeuter, f.eks. med hensyn naturlig håndstilling, mindre muskelbelastning og aflastning af håndleddet
- Avanceret optisk registrering med en speciel hastighedsomskifter til markøren giver 4 gange mindre håndbevægelser - og dermed mindre muskel- og håndtræthed
- MX Vertical er udformet så den ligger godt i hånden og er behagelig at røre ved
- Logitechs MX-mus er designet til superbrugere som ønsker at få mere fra hånden og arbejde mere effektivt
- MX Vertical er udstyret med klassens bedste præcisionssensor på 4000 DPI så hånden skal bevæges 4 gange mindre end med almindelige mus
- Du kan gøre alting hurtigere med præcisionsscrollehjulet der har et bekvemt midterklik
- Den har strøm i op til fire måneder på en fuld opladning - og et minuts hurtig opladning sikrer nok strøm til tre timers brug
- Kompatibel med Easy-Switch og Flow
- Tilslut MX Vertical-musen via det medfølgende USB-C-opladerkabel, en Logitech Unifying-modtager eller Bluetooth
Lignende produkter
Kr.
895 ,-
(Kr. 716 ,- ekskl. moms)
mus - Bluetooth, 2.4 GHz - grafit

