legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
4 GB
RAM64 GB
SSDPentium Gold
Processor10"
skærm10 Pro
Windows10" - Intel Pentium Gold - 4415Y - 4 GB RAM - 64 GB eMMC
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Intel Pentium Gold 4415Y / 1.6 GHz / 2 MB Cache |
| RAM | 4 GB LPDDR3 |
| Harddisk | 64 GB eMMC |
| Skærm | 10" touchscreen 1800 x 1200 - 217 ppi |
| Grafikkort | Intel HD Graphics 615 |
| Webcam | Ja |
| Netværk | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 |
| Operativsystem | Win 10 Pro |
| Batteri | Op til 9 timer |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Farve | Sølv |
| Dimensioner (B x D x H) | 24.5 cm x 17.5 cm x 0.83 cm |
| Vægt | 522 g |
| Varenummer | LXK-00003 |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Tablet - intet tastatur |
| Operativsystem | Windows 10 Pro |
Processor / Chipset
| CPU | Intel Pentium Gold 4415Y / 1.6 GHz |
| Antal kerner | Dual-Core |
| Cache | 2 MB |
| 64-bit Computing | Ja |
Hukommelse
| RAM | 4 GB |
| Teknologi | LPDDR3 SDRAM |
| Hastighed | 1866 MHz |
Lagring
| Hovedlager | 64 GB eMMC |
Billedskærm
| Type | 10" |
| Berøringsskærm | Ja (10-punkts multi-touch) |
| Opløsning | 1800 x 1200 |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 217 |
| Billedformatforhold | 3:2 |
| Egenskaber | Corning Gorillaglas 3, PixelSense |
Audio & Video
| Grafik-processor | Intel HD Graphics 615 |
| Kamera | Ja - 1080p |
| Opløsning | 8 Megapixel (bagside), 5 Megapixel (front) |
| Kameraegenskaber | Autofokus, 1080p Full HD videoopkald på Skype, Windows Hello |
| Lyd | Stereohøjttalere, mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Audio Premium |
Kommunikationer
| Trådløs | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1 |
| Overensstemmelsesstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, WiFi-certificeret, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, Bluetooth 4.1 |
Batteri
| Kapacitet | 27 Wh |
| Run-time | Op til 9 timer |
AC-adapter
| Output | 24 Watt |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | USB-C 3.1 ¦ SurfaceConnect ¦ Hovedtelefon-output ¦ Dock |
| Hukommelseskortlæser | Ja (microSDXC) |
Programmer
| Med software | Microsoft Office 365 (30 dages prøvetid) |
Diverse
| Farve | Sølv |
| Materiale af etui | Magnesiumlegering |
| Integrerede funktioner | Accelerationsmåler, lyssensor for omgivelser, magnetometer, gyro sensor |
| Kan dockes | Ja |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Egenskaber | Studio Mode, Tablet Mode, Laptop Mode |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
| SAR værdi | 0,5 W/kg (krop) |
| Specifik absorptionshastighed (SAR) | 0.5 W/kg (body) |
| Pristype | Akademisk, kommerciel |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 24.5 cm x 17.5 cm x 0.83 cm |
| Vægt | 522 g |
Bæredygtighedsoplysninger
| TCO-certificeret | - |
Styrk dine medarbejdere med den letteste og mest kompakte Surface til dato.
Surface Go kan køre det hele - lige fra fulde pc-programmer til mobilapps. Surface Go er altid lige ved hånden, når du skal bruge den.
Rør, se og skriv på den højopløselige PixelSense-skærm. Skærmformatet 3:2 lader dig se mere, så du kan gøre mere. Tag billeder, og foretag videoopkald med et frontkamera og et HD-bagkamera med autofokus.
Surface Go har den ydelse og kompakte alsidighed, du skal bruge til hverdagens høje produktivitetsniveau, i den hidtil letteste Surface.
Udfør ubesværet opgaver, og arbejd produktivt overalt i dine nødvendige arbejdsapps eller dine private programmer.
- Styrk dine medarbejdere med den letteste og mest kompakte Surface til dato
- Surface Go kan køre det hele - lige fra fulde pc-programmer til mobilapps
- Rør, se og skriv på den højopløselige PixelSense-skærm
- Tag billeder, og foretag videoopkald med et frontkamera og et HD-bagkamera med autofokus
- Surface Go har den ydelse og kompakte alsidighed, du skal bruge til hverdagens høje produktivitetsniveau, i den hidtil letteste Surface
- Udfør ubesværet opgaver, og arbejd produktivt overalt i dine nødvendige arbejdsapps eller dine private programmer
Lignende produkter
Kr.
16.508 ,-
(Kr. 13.206 ,- ekskl. moms)
11th Edition - Copilot+ PC - 13" - Intel Core Ultra 7 - 266V - 16 GB RAM - 256 GB SSD
Kr.
16.509 ,-
(Kr. 13.207 ,- ekskl. moms)
11th Edition - Copilot+ PC - 13" - Intel Core Ultra 7 - 266V - 16 GB RAM - 256 GB SSD
Kr.
17.080 ,-
(Kr. 13.664 ,- ekskl. moms)
11th Edition - Copilot+ PC - 13" - Intel Core Ultra 7 - 266V - 16 GB RAM - 512 GB SSD

