- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
11th Edition - Copilot+ PC - 13" - Qualcomm Snapdragon X Plus - X1P-64-100 - 16 GB RAM - 256 GB SSD - 5G NR
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100 op til 3.4 GHz / 42 MB Cache |
| RAM | 16 GB LPDDR5X SDRAM |
| Harddisk | 256 GB SSD |
| Skærm | 13" touchscreen 2880 x 1920 @ 120 Hz - 267 ppi, 600 nits, HDR |
| Grafikkort | Qualcomm Adreno |
| Webcam | Ja |
| Netværk | Bluetooth 5.4, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) |
| Trådløst Bredbånd (WWAN) | 5G 5G NR |
| Operativsystem | Win 11 Pro |
| Batteri | Op til 14 timer |
| Sikkerhed | Microsoft Pluton Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Farve | Platinum |
| Dimensioner (B x D x H) | 28.7 cm x 20.9 cm x 0.93 cm |
| Vægt | 895 g |
| Producentgaranti | Garanti - 1 år |
| Varenummer | ZEW-00004 |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Tablet - intet tastatur |
| AI Niveau | Copilot+ PC |
| Operativsystem | Windows 11 Pro |
Processor / Chipset
| CPU | Qualcomm Snapdragon X Plus X1P-64-100 |
| Max Turbo Speed | 3.4 GHz |
| Antal kerner | 10-core |
| Cache | 42 MB |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| NPU-ydeevne Op Til (TOPS) | 45 TOPS |
Hukommelse
| RAM | 16 GB |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM |
Lagring
| Hovedlager | 256 GB SSD |
Billedskærm
| Type | 13" |
| Berøringsskærm | Ja (10-punkts multi-touch) |
| Opløsning | 2880 x 1920 |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 267 |
| Billedformatforhold | 3:2 |
| Billedklarhed | 600 cd/m² |
| Egenskaber | Color Calibrated, sRGB Color Space, VividView, HDR (høj dynamisk rækkevidde), Corning Gorillaglas 5, Adaptive Contrast, PixelSense Flow, Adaptive Color, Dolby Vision IQ, Auto Color Management |
Audio & Video
| Grafik-processor | Qualcomm Adreno |
| Kamera | Ja |
| Opløsning | 10 Megapixel (bag) |
| Kameraegenskaber | Windows Hello |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt fjernfelt studiomikrofoner |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
Input
| Egenskaber | Microsoft Pen Protocol (MPP) |
Kommunikationer
| Trådløs | Bluetooth 5.4, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be (Wi-Fi 7) |
Trådløst Bredbånd (WWAN)
| Generation | 5G |
| Teknologi | WCDMA, 5G NR, 4G LTE |
| Mobilbånd | LTE B13, LTE B2, LTE B4, LTE B12, LTE B3, LTE B7, LTE B20, LTE B1, LTE B25, LTE B26, LTE B5, LTE B39, LTE B28, LTE B29, LTE B8, LTE B66, LTE B30, LTE B40, LTE B41, LTE B38, LTE B19, LTE B14, LTE B42, LTE B48, LTE B71, WCDMA B1, WCDMA B2, WCDMA B5, WCDMA B8, WCDMA B4, 5G NR NSA n38, 5G NR NSA n41, 5G NR NSA n77, 5G NR NSA n78, 5G NR NSA n79, 5G NR SA n1, 5G NR SA n2, 5G NR SA n3, 5G NR SA n5, 5G NR SA n7, 5G NR SA n8, 5G NR SA n12, 5G NR SA n20, 5G NR SA n25, 5G NR SA n28, 5G NR SA n38, 5G NR SA n40, 5G NR SA n41, 5G NR SA n48, 5G NR SA n66, 5G NR SA n71, 5G NR SA n77, 5G NR SA n78, 5G NR SA n79, 5G NR NSA n1, 5G NR NSA n2, 5G NR NSA n3, 5G NR NSA n5, 5G NR NSA n7, 5G NR NSA n8, 5G NR NSA n12, 5G NR NSA n20, 5G NR NSA n25, 5G NR NSA n28, 5G NR NSA n40, 5G NR NSA n48, 5G NR NSA n66, 5G NR NSA n71, 5G NR NSA n14, 5G NR NSA n26, 5G NR NSA n29, 5G NR NSA n30, 5G NR SA n14, 5G NR SA n26, 5G NR SA n29, 5G NR SA n30 |
Navigation
| Modtager | GPS/GNSS/Galileo/BeiDou |
Batteri
| Kapacitet | 53 Wh |
| Run-time | Op til 14 timer |
| Batteri run-time | Web browsing: op til 10 timer ¦ Video playback: op til 14 timer |
AC-adapter
| Output | 39 watt |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Type C) ¦ SurfaceConnect ¦ Surface Keyboard |
Programmer
| Med software | Microsoft Office 365 Home (30 dages prøve), Microsoft 365 Apps (kræver licens eller abonnement), Xbox Game Pass Ultimate (1 måneds prøvetid) |
Diverse
| Farve | Platinum |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Integrerede funktioner | Accelerationsmåler, magnetometer, gyroskop, omgivende farvesensor |
| Kan dockes | Ja |
| Sikkerhed | Microsoft Pluton Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Egenskaber | Lydstyrkekontrol, indbygget støtteben |
| Udstyr inkluderet | Strømadapter |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 28.7 cm x 20.9 cm x 0.93 cm |
| Vægt | 895 g |
Bæredygtighedsoplysninger
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år |
Microsoft Surface Pro sætter nye standarder for bærbar computing med sit slanke og funktionelle design. Denne tablet er udstyret med en 10-punkts multitouch-skærm, der sikrer en intuitiv og problemfri brugeroplevelse. Med et billedformat på 3:2 og adaptiv farveteknologi vises billederne levende og er perfekte til både arbejde og underholdning. Det lette kabinet i anodiseret aluminium sikrer holdbarhed og øger bærbarheden, hvilket gør den ideel til professionelle, der er meget på farten.
Med højkvalitets stereohøjttalere, der overholder Dolby Atmos-standarderne, leverer den en fordybende lydoplevelse. Det indbyggede Windows Hello-webcam giver sikker adgang, hvilket sikrer brugervenlighed og samtidig bevarer privatlivets fred. Udstyret med Snapdragon X Plus-processoren og 16 GB LPDDR5X SDRAM håndterer Microsoft Surface Pro krævende opgaver effektivt, uanset om det drejer sig om produktivitet eller kreative projekter.
- 10-punkts multitouch-berøringsskærm til intuitiv navigation
- Letvægtschassis i anodiseret aluminium for øget bærbarhed
- Dolby Atmos-kompatible stereohøjttalere for en fordybende lydoplevelse
- Windows Hello-kompatibelt webcam for sikker adgang
- Snapdragon X Plus-processor med 16 GB LPDDR5X SDRAM for effektiv multitasking

