- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
11th Edition - Copilot+ PC - 13" - Qualcomm Snapdragon X Elite - X1E-84-100 - 16 GB RAM - 512 GB SSD
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Processor | Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-84-100 op til 4.2 GHz / 42 MB Cache |
| RAM | 16 GB LPDDR5X SDRAM |
| Harddisk | 512 GB SSD |
| Skærm | 13" OLED touchscreen 2880 x 1920 @ 120 Hz - 267 ppi, 900 nits, HDR |
| Grafikkort | Qualcomm Adreno |
| Webcam | Ja |
| Netværk | NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Batteri | Op til 14 timer |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 28.7 cm x 20.9 cm x 0.93 cm |
| Vægt | 895 g |
| Producentgaranti | Garanti - 1 år |
| Varenummer | EP2-08369 |
udvidet specifikation
Generelt
| Produkttype | Tablet - intet tastatur |
| AI Niveau | Copilot+ PC |
| Operativsystem | Windows 11 Home |
Processor / Chipset
| CPU | Qualcomm Snapdragon X Elite X1E-84-100 |
| Max Turbo Speed | 4.2 GHz |
| Antal kerner | 12-core |
| Cache | 42 MB |
Neural Processor Unit (NPU)
| Neural Processor Unit (NPU) | Qualcomm Hexagon |
Hukommelse
| RAM | 16 GB |
| Teknologi | LPDDR5X SDRAM |
Lagring
| Hovedlager | 512 GB SSD |
Billedskærm
| Type | 13" OLED |
| Berøringsskærm | Ja (10-punkts multi-touch) |
| Opløsning | 2880 x 1920 |
| V-sync hastighed ved maks. opløsning | 120 Hz |
| Widescreen | Ja |
| Pixeltæthed (ppi) | 267 |
| Billedformatforhold | 3:2 |
| Billedklarhed | 900 cd/m² |
| Egenskaber | Color Calibrated, sRGB Color Space, VividView, HDR (høj dynamisk rækkevidde), Corning Gorillaglas 5, Adaptive Contrast, Adaptive Color, Dolby Vision IQ, Auto Color Management |
Audio & Video
| Grafik-processor | Qualcomm Adreno |
| Kamera | Ja - 1440 p (front) |
| Opløsning | 10 Megapixel (bag) |
| Kameraegenskaber | Windows Hello |
| Lyd | Stereohøjttalere, dobbelt array-mikrofon |
| Overensstemmelsesstandarder | Dolby Atmos |
Input
| Egenskaber | Microsoft Pen Protocol (MPP) |
Kommunikationer
| Trådløs | NFC, 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 5.4 |
Batteri
| Teknologi | Litiumion |
| Kapacitet | 53 Wh |
| Run-time | Op til 14 timer |
| Batteri run-time | Web browsing: op til 10 timer ¦ Video playback: op til 14 timer |
Tilslutninger & Udvidelse
| Interfacedetaljer | 2 x USB4 (supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4 Alt Mode) (Type C) ¦ SurfaceConnect ¦ Surface Keyboard |
Programmer
| Med software | Microsoft Office 365 Home (30 dages prøve), Microsoft 365 Apps, Xbox Game Pass Ultimate (1 måneds prøvetid), Microsoft Defender |
Diverse
| Farve | Sort |
| Materiale af etui | Anodiseret aluminium |
| Integrerede funktioner | Accelerationsmåler, magnetometer, gyroskop, omgivende farvesensor |
| Kan dockes | Ja |
| Sikkerhed | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Egenskaber | Lydstyrkekontrol, indbygget støtteben |
Mål og vægt
| Dimensioner (B x D x H) | 28.7 cm x 20.9 cm x 0.93 cm |
| Vægt | 895 g |
Bæredygtighedsoplysninger
| ENERGY STAR-certificeret | Ja |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 1 år |
Microsoft Surface Pro forener alsidighed og kraft i et elegant tabletdesign, der er perfekt til både arbejde og fritid. Med en 13-tommers berøringsskærm med en opløsning på 2880 x 1920 leverer den levende billeder og responsiv interaktion, hvilket gør den ideel til kreative opgaver og mediebrug. Dolby Vision IQ forbedrer seeroplevelsen med adaptiv farve og kontrast, hvilket sikrer, at billederne fremstår klare og med dybde. Med en Qualcomm Snapdragon X Elite-processor og 12-core-konfiguration sikrer denne enhed problemfri drift til multitasking og krævende applikationer.
Surface Pro er udstyret med avancerede tilslutningsmuligheder, herunder flere USB-C-porte samt SurfaceConnect, hvilket muliggør problemfri integration med forskellige enheder og tilbehør. De indbyggede stereohøjttalere, der er kompatible med Dolby Atmos, giver en fordybende lydoplevelse. Uanset om det drejer sig om at tage billeder med det integrerede webcam med Windows Hello eller at udnytte bevægelsessensor med accelerometer, gyroskop og magnetometer, er denne enhed designet til at imødekomme alle brugeres behov med effektivitet og stil.
- 13-tommers berøringsskærm med en opløsning på 2880 x 1920
- Snapdragon X Elite-processor med 12-core-konfiguration
- Dolby Atmos-stereohøjttalere for en fordybende lydoplevelse
- Inkluderer avancerede sensorer til bevægelsesdetektering og miljøbevidsthed
- Bærbart design, der kan tilsluttes en dockingstation for forbedret funktionalitet


