- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
S40GD Series - LED-skærm - 24"
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Samsung Essential S4 S24D400GSU - S40GD Series - LED-skærm - 24" |
| Enhedstype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 24" |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2243995 |
| Energiklasse | Klasse C |
| Egenskaber | USB 2.0 hub |
| Paneltype | IPS |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | Full HD 1920 x 1080 ved 100 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2767 mm |
| Lysstyrke | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| Responstid | 5 ms (grå-til-grå) |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 72% (CIE 1931) |
| Input-stik | 2xHDMI, DisplayPort |
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt |
| Spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 54.07 cm x 21.9 cm x 49.77 cm |
| Vægt | 2.5 kg |
| Miljømæssige standarder | TCO Certificeret, generation 10, til skærme EPEAT Gold |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 1.2, HDCP 1.4 |
| Varenummer | LS24D400GSUXXE |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2243995 |
| Energiklasse | Klasse C |
| Diagonal størrelse | 24" |
| Indbygget udstyr | USB 2.0 hub |
| Paneltype | IPS |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | Full HD 1920 x 1080 ved 100 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2767 mm |
| Lysstyrke | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 72% (CIE 1931) |
| Responstid | 5 ms (grå-til-grå) |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Backlight-teknologi | LED baglys |
| Egenskaber | Spilmodus, Mega Dynamic Contrast Ratio, Flicker Free-teknologi, Energy Saver, Image Size, Eye Saver Mode, Off Timer Plus, Super Slim Design, Auto Source Switch |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 54.07 cm x 21.9 cm x 49.77 cm - med stander |
| Vægt | 2.5 kg |
Forbindelse
| Interface | DisplayPort 1.2 (HDCP 1.2) ¦ 2 x HDMI (HDCP 1.4) ¦ 2 x USB 2.0 downstream (Type A) ¦ USB 2.0 upstream (Type B) ¦ Hovedtelefon-input (mini-jackstik) |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt |
| Tiltvinkel | -3/+25 |
| Drejevinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | 184 |
| Højde justering | 105 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaber | Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), 66.3 % genbrugt plastik |
| Medfølgende ledninger | 1 x HDMI-kabel |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 1.2, HDCP 1.4 |
| Sikkerhedsåbningstype | Kensington-sikkerhedsåbning |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 12 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 12 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 45 Watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 Watt |
| Strømforbrug (fra-tilstand) | 0.3 Watt |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 54.07 cm - dybde: 21.9 cm - højde: 49.77 cm - vægt: 2.5 kg ¦ Uden stander - bredde: 54.07 cm - dybde: 3.98 cm - højde: 32.04 cm - vægt: 2.3 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 58.5 cm |
| Dybde ved forsendelse | 44.7 cm |
| Højde ved forsendelse | 10.9 cm |
| Vægt ved forsendelse | 4.8 kg |
Bæredygtighedsoplysninger
| TCO-certificeret | TCO Certificeret, generation 10, til skærme |
| EPEAT kompatibel | EPEAT Gold |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 80 % (ikke-kondenserende) |
Samsung Essential S4 S24D400GSU er en alsidig 24-tommer Full HD-skærm, der er designet til at øge produktiviteten og give en spændende seeroplevelse. Med en oprindelig opløsning på 1920 x 1080 leverer denne skærm klarhed og levende farver, understøttet af en lysstyrke på 250 cd/m2 og et kontrastforhold på 1000:1. TFT-aktivmatrixteknologien sikrer ydeevne, mens betragtningsvinklerne på 178 grader giver mulighed for behagelig visning fra forskellige positioner. Denne skærm er udstyret med funktioner som Flicker-Free-teknologi og Eye Saver Mode og er designet til at reducere belastningen af øjnene og forbedre komforten under langvarig brug. Derudover sikrer energibesparende funktioner effektiv ydeevne, hvilket gør den ideel til både arbejde og fritidsaktiviteter. Samsung Essential S4 har en række tilslutningsmuligheder, herunder 2xHDMI, DisplayPort og en USB 2.0-hub, hvilket gør det nemt at tilslutte flere enheder. Skærmen understøtter også en række ergonomiske justeringer, herunder højde, hældning, drejning og rotation, så opsætningen kan tilpasses efter brugerens præferencer. Med sit slanke og ultraslanke design passer denne skærm ind i ethvert rum og sikrer samtidig optimal funktionalitet.
- 24-tommer Full HD-skærm med en oprindelig opløsning på 1920 x 1080
- Omfattende tilslutningsmuligheder med HDMI- og DisplayPort-grænseflader
- Flicker-Free-teknologi og Eye Saver-tilstand for øget komfort
- Fleksible ergonomiske justeringer for personlig visning
- Energieffektivt design suppleret med EPEAT Gold-certificering


