- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
G50F Series - LED-skærm - 27" - HDR
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Samsung Odyssey G5 S27FG502EU - G50F Series - LED-skærm - 27" - HDR |
| Enhedstype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27" |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2435795 |
| Energiklasse | Klasse E |
| Energiforbrug om året | 31 kWt |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltype | Fast IPS |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 ved 180 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2335 mm |
| Lysstyrke | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Responstid | 1 ms (grå-til-grå) |
| Gaming | Ja |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB |
| Input-stik | HDMI, DisplayPort |
| Justeringer til display-position | Tilt, drejbar, pivot (rotering), højde |
| Spænding | AC 100-240 V |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 61.4 cm x 25.02 cm x 51.78 cm |
| Vægt | 4.1 kg |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2 |
| Varenummer | LS27FG502EUXEN |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2435795 |
| Energiklasse | Klasse E |
| Energiklasse (HDR) | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 31 kWt |
| Diagonal størrelse | 27" |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltype | Fast IPS |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 ved 180 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2335 mm |
| Lysstyrke | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB |
| Responstid | 1 ms (grå-til-grå) |
| Gaming | Ja |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Backlight-teknologi | LED baglys |
| Egenskaber | Eye Saver Mode, Eco Saving Plus, Flicker Free-teknologi, Image Size, Off Timer Plus, Black eQualizer, Virtual AIM Point, Super Arena gamingoplevelse, Auto Source Switch+ |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 61.4 cm x 25.02 cm x 51.78 cm - med stander |
| Vægt | 4.1 kg |
Forbindelse
| Interface | DisplayPort 1.2 (HDCP 2.2) ¦ HDMI (HDCP 2.2) ¦ Hovedtelefoner (mini-jackstik) |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Tilt, drejbar, pivot (rotering), højde |
| Tiltvinkel | -3/+25 |
| Drejevinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | 184 |
| Højde justering | 105 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Medfølgende ledninger | 1 x DisplayPort kabel ¦ 1 x HDMI-kabel |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2 |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 21 kWh/1000 t |
| Strømforbrug HDR (Til-tilstand) | 36 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 21 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 48 Watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 Watt |
| Strømforbrug (fra-tilstand) | 0.3 Watt |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 61.4 cm - dybde: 25.02 cm - højde: 51.78 cm - vægt: 4.1 kg ¦ Uden stander - bredde: 61.4 cm - dybde: 4.57 cm - højde: 36.18 cm - vægt: 2.9 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 48.8 cm |
| Dybde ved forsendelse | 65.5 cm |
| Højde ved forsendelse | 11.4 cm |
| Vægt ved forsendelse | 5.8 kg |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 80 % (ikke-kondenserende) |
Oplev fantastiske billeder og imponerende ydeevne med Samsung Odyssey G5 27-tommers skærm. Med en QHD-opløsning på 2560 x 1440 og en hurtig opdateringshastighed på 180 Hz giver denne skærm klare billeder og jævn gameplay. Fast IPS-teknologien sikrer levende farver og brede betragtningsvinkler, hvilket giver en fordybende oplevelse fra stort set alle vinkler.
Samsung Odyssey G5 er udstyret med funktioner, der er designet til gamere, herunder Black eQualizer, Flicker-Free-teknologi og Eco Saving Plus, som forbedrer spiloplevelsen og reducerer belastningen af øjnene. Derudover sikrer denne skærm med en responstid på 1 ms hurtig bevægelsesklarhed, så alle bevægelser bliver flydende. Uanset om du justerer højden, hældningen eller drejningen, giver det ergonomiske design brugerne mulighed for at tilpasse deres opsætning for optimal komfort ved langvarig brug.
- 27-tommers skærm med QHD-opløsning for detaljerede billeder
- 180 Hz opdateringshastighed for jævn ydeevne i spil
- Hurtig IPS-teknologi med 178 graders betragtningsvinkel
- 1 ms responstid for at reducere bevægelsesslør
- Understøtter AMD FreeSync for spil uden tearing


