- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
G50F Series - LED-skærm - 32" - HDR
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Samsung Odyssey G5 S32FG502EU - G50F Series - LED-skærm - 32" - HDR |
| Enhedstype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32" |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2435801 |
| Energiklasse | Klasse E |
| Energiforbrug om året | 39 kWt |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltype | Fast IPS |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 ved 180 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2767 mm |
| Lysstyrke | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Responstid | 1 ms (grå-til-grå) |
| Gaming | Ja |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB |
| Input-stik | HDMI, DisplayPort |
| Justeringer til display-position | Tilt, drejbar, pivot (rotering), højde |
| Spænding | AC 100-240 V |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 71.46 cm x 25.02 cm x 62.59 cm |
| Vægt | 4.9 kg |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2 |
| Varenummer | LS32FG502EUXEN |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2435801 |
| Energiklasse | Klasse E |
| Energiklasse (HDR) | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 39 kWt |
| Diagonal størrelse | 32" |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltype | Fast IPS |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 ved 180 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2767 mm |
| Lysstyrke | 300 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Farve support | 16,7 millioner farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB |
| Responstid | 1 ms (grå-til-grå) |
| Gaming | Ja |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Backlight-teknologi | LED baglys |
| Egenskaber | Eye Saver Mode, Eco Saving Plus, Flicker Free-teknologi, Image Size, Off Timer Plus, Black eQualizer, Virtual AIM Point, Super Arena gamingoplevelse, Auto Source Switch+ |
| Farve | Sort |
| Dimensioner (B x D x H) | 71.46 cm x 25.02 cm x 62.59 cm - med stander |
| Vægt | 4.9 kg |
Forbindelse
| Interface | DisplayPort 1.2 (HDCP 2.2) ¦ HDMI (HDCP 2.2) ¦ Hovedtelefoner (mini-jackstik) |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Tilt, drejbar, pivot (rotering), højde |
| Tiltvinkel | -3/+25 |
| Drejevinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | 184 |
| Højde justering | 105 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Medfølgende ledninger | 1 x DisplayPort kabel ¦ 1 x HDMI-kabel |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2 |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 26 kWh/1000 t |
| Strømforbrug HDR (Til-tilstand) | 51 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 26.4 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 59 Watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 Watt |
| Strømforbrug (fra-tilstand) | 0.3 Watt |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 71.46 cm - dybde: 25.02 cm - højde: 62.59 cm - vægt: 4.9 kg ¦ Uden stander - bredde: 71.46 cm - dybde: 4.57 cm - højde: 41.84 cm - vægt: 3.6 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 56.5 cm |
| Dybde ved forsendelse | 79 cm |
| Højde ved forsendelse | 12.4 cm |
| Vægt ved forsendelse | 8 kg |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 80 % (ikke-kondenserende) |
Samsung Odyssey G5-skærmen har en 32-tommers skærm med en opløsning på 2560 x 1440, der giver klarhed og detaljer til alle opgaver. Med en V-Sync-hastighed på 180 Hz og en hurtig responstid på 1 ms er denne skærm designet til gamere, der ønsker glidende billeder og reduceret bevægelsesslør. TFT-aktivmatrix-teknologien forbedrer billedkvaliteten og sikrer levende farver og dybe kontraster med en lysstyrke på 300 cd/m² og et kontrastforhold på 1000:1. Funktioner som Flicker-Free-teknologi og Eye Saver Mode minimerer belastningen af øjnene ved langvarig brug. Black eQualizer- og Virtual AIM Point-funktionerne forbedrer spiloplevelsen, så brugerne nemt kan finde mål. De mange forskellige justeringsmuligheder for skærmens position, herunder højde, drejning, vipning og hældning, sikrer ergonomisk komfort, hvilket gør Samsung Odyssey G5 til et alsidigt valg til både spil og produktivitet.
- 32-tommers skærm med en opløsning på 2560 x 1440
- 180 Hz V-Sync-frekvens for jævn spilydelse
- 1 ms responstid for at eliminere bevægelsesslør
- Flicker-Free-teknologi og Eye Saver-tilstand for øjenkomfort
- Flere justeringsmuligheder for skærmpositionen for ergonomisk opsætning


