legacy oversigt
- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
OLED-monitor - QHD - 27" - HDR
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Samsung Odyssey OLED G6 S27DG602SU - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR |
| Enhedstype | OLED-monitor - 27" |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1949558 |
| Energiklasse | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 45 kWt |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync Premium Pro |
| Egenskaber | USB 3.0 hub |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 ved 360 Hz |
| Lysstyrke | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000000:1 |
| Responstid | 0,03 ms (grå-til-grå) |
| Farve support | 1 milliard farver |
| Farvespektrum | 99% DCI-P3 (CIE 1976) |
| Input-stik | 2xHDMI, DisplayPort |
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt |
| Skærmbelægning | Mat |
| Spænding | AC 100-240 V |
| Farve | Grå |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 61.17 cm x 26.35 cm x 55.42 cm |
| Vægt | 6.9 kg |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2, UL Glare Free |
| Varenummer | LS27DG602SUXEN |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | OLED-monitor / OLED |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1949558 |
| Energiklasse | Klasse G |
| Energiklasse (HDR) | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 45 kWt |
| Diagonal størrelse | 27" |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync Premium Pro |
| Indbygget udstyr | USB 3.0 hub |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | QHD 2560 x 1440 ved 360 Hz |
| Lysstyrke | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000000:1 |
| Farve support | 1 milliard farver |
| Farvespektrum | 99% DCI-P3 (CIE 1976) |
| Responstid | 0,03 ms (grå-til-grå) |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Skærmbelægning | Mat |
| Egenskaber | Billedopdeling, Black eQualizer, Flicker Free-teknologi, Image Size, Eye Saver Mode, Quantum Dot Technology, Super Arena Gaming UX, Billede-i-billede, Auto Source Switch+, CoreSync belysningsdesign, Virtual AIM Point, Samsung OLED Safeguard+, HDR10+ Gaming |
| Farve | Grå |
| Dimensioner (B x D x H) | 61.17 cm x 26.35 cm x 55.42 cm - med stander |
| Vægt | 6.9 kg |
Forbindelse
| Interface | 2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ Hovedtelefoner (mini-jackstik) ¦ 2 x USB 3.0 ¦ USB (Type B) |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt |
| Tiltvinkel | -2/+25 |
| Drejevinkel | 60 |
| Rotationsvinkel | -92/+92 |
| Højde justering | 120 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Medfølgende ledninger | 1 x HDMI-kabel ¦ 1 x DisplayPort kabel ¦ 1 x USB 3.0 ¦ 1 x USB-C til USB-A kabel |
| Overensstemmelsesstandarder | HDCP 2.2, UL Glare Free |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 31 kWh/1000 t |
| Strømforbrug HDR (Til-tilstand) | 44 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 31 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 140 Watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 Watt |
| Strømforbrug (fra-tilstand) | 0.3 Watt |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 61.17 cm - dybde: 26.35 cm - højde: 55.42 cm - vægt: 6.9 kg ¦ Uden stander - bredde: 61.17 cm - dybde: 4.92 cm - højde: 35.38 cm - vægt: 3.8 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 68.4 cm |
| Dybde ved forsendelse | 46.4 cm |
| Højde ved forsendelse | 20 cm |
| Vægt ved forsendelse | 9.5 kg |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 80 % (ikke-kondenserende) |


