- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
G85SD Series - OLED-monitor - kurvet - 34" - HDR
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Samsung Odyssey OLED G8 S34DG850SU - G85SD Series - OLED-monitor - kurvet - 34" - HDR |
| Enhedstype | OLED-monitor - 34" - Smart monitor |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2029076 |
| Energiklasse | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 61 kWt |
| Kurvet skærm | Ja |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync Premium Pro |
| Egenskaber | Wi-Fi, USB 3.0 hub, Bluetooth 5.2 adapter |
| Formatforhold | 21:9 |
| Standard opløsning | UWQHD 3440 x 1440 ved 175 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2316 mm |
| Lysstyrke | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10, HDR10+ |
| Responstid | 0,03 ms (grå-til-grå) |
| Gaming | Ja |
| Farve support | 1 milliard farver |
| Farvespektrum | 99% DCI-P3 |
| Input-stik | 2xHDMI, DisplayPort |
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), tilt |
| Spænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Farve | Sølv |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 81.36 cm x 19.28 cm x 52.23 cm |
| Vægt | 7.5 kg |
| Overensstemmelsesstandarder | CEC, UL Glare Free |
| Varenummer | LS34DG850SUXEN |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | OLED-monitor / Quantum Dot OLED - Smart monitor |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2029076 |
| Energiklasse | Klasse G |
| Energiklasse (HDR) | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 61 kWt |
| Diagonal størrelse | 34" |
| Kurvet skærm | Ja (1800R) |
| Adaptive-Sync teknologi | AMD FreeSync Premium Pro |
| Operativsystem | Tizen |
| Indbygget udstyr | Wi-Fi, USB 3.0 hub, Bluetooth 5.2 adapter |
| Formatforhold | 21:9 |
| Standard opløsning | UWQHD 3440 x 1440 ved 175 Hz |
| Pixel Pitch | 0.2316 mm |
| Pixel pr. tomme | 110 |
| Lysstyrke | 250 cd/m² |
| Kontrastforhold | 1000000:1 |
| HDR-format | HDR10, HDR10+ |
| Farve support | 1 milliard farver |
| Farvespektrum | 99% DCI-P3 |
| Responstid | 0,03 ms (grå-til-grå) |
| Gaming | Ja |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Egenskaber | MultiView, spilmodus, Flicker Free-teknologi, Image Size, Eye Saver Mode, Factory Tunning, Factory Calibration Report, Off Timer Plus, Quantum Dot Technology, Auto Source Switch+, Adaptive Picture, Tap View, Sound Mirroring, CoreSync belysningsdesign, Game Bar 2.0, fjernfelt-stemmeinteraktion, Virtual AIM Point, Mobile to Screen Mirroring, Gaming Hub, Samsung TV Plus, Slim Metal Design, My Contents, Smart Calibration, Adaptive Sound Pro, OLED Glare Free, HDR10+ Gaming |
| Farve | Sølv |
| Dimensioner (B x D x H) | 81.36 cm x 19.28 cm x 52.23 cm - med stander |
| Vægt | 7.5 kg |
Audio
| Type | Højtalere |
| Udgangseffekt/kanal | 10 Watt |
Forbindelse
| Interface | 2 x HDMI ¦ DisplayPort 1.4 ¦ 2 x USB 3.0 downstream ¦ USB 3.0 upstream |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), tilt |
| Tiltvinkel | -2/+20 |
| Rotationsvinkel | -3/+3 |
| Højde justering | 120 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Udstyr inkluderet | Fjernstyring |
| Medfølgende ledninger | 1 x HDMI-kabel ¦ 1 x DisplayPort kabel ¦ 1 x USB 3.0 |
| Overensstemmelsesstandarder | CEC, UL Glare Free |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 42 kWh/1000 t |
| Strømforbrug HDR (Til-tilstand) | 48 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 47 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 180 Watt |
Programmer / Systemkrav
| Inkluderet software | Intel Wireless Display, Alexa, SmartThings, Samsung TV Plus, Bixby Voice Assistant |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 81.36 cm - dybde: 19.28 cm - højde: 52.23 cm - vægt: 7.5 kg ¦ Uden stander - bredde: 81.36 cm - dybde: 12.81 cm - højde: 36.35 cm - vægt: 5.5 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 94.8 cm |
| Dybde ved forsendelse | 18.5 cm |
| Højde ved forsendelse | 45.6 cm |
| Vægt ved forsendelse | 11.8 kg |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 80 % (ikke-kondenserende) |
Samsung Odyssey OLED G8 34-tommer skærm leverer en fordybende visuel oplevelse med sin Quantum Dot OLED-teknologi og UWQHD-opløsning på 3440 x 1440. Denne skærm har et slankt, buet design med et 21:9-billedformat, der sikrer levende og virkelighedstro billeder med et kontrastforhold på 1000000:1 og 99 % DCI-P3-farveskalaunderstøttelse. Opdateringshastigheden på 175 Hz og responstiden på 0,03 ms giver et jævnt og responsivt gameplay, mens funktioner som AMD FreeSync Premium Pro og spiltilstand forbedrer spiloplevelsen.
Ud over sine spilfunktioner tilbyder Samsung Odyssey OLED G8 alsidige tilslutningsmuligheder, herunder HDMI og DisplayPort, hvilket sikrer kompatibilitet med forskellige enheder. Indbygget Wi-Fi, Bluetooth 5.2 og en USB 3.0-hub tilføjer bekvemmelighed og funktionalitet, hvilket gør den til et godt valg til både spil og produktivitet. Skærmen har også flimmerfri teknologi, Eye Saver Mode og Smart Calibration, der optimerer komforten og ydeevnen ved lange visningssessioner.
- 34" Quantum Dot OLED-skærm giver farver og klarhed
- 175 Hz opdateringshastighed og 0,03 ms responstid for flydende bevægelser
- Indbygget Wi-Fi og Bluetooth 5.2 for nem tilslutning
- Buet design med 21:9-sideforhold for en fordybende oplevelse
- Gaming-funktioner, herunder AMD FreeSync Premium Pro og spiltilstand


