- Acer TravelMate P4 13 (Intel)
- HP 255R G10 (AMD)
- HP EliteBook 6 G1i (Intel)
- Lenovo V15 G4 (AMD)
- Lenovo V15 G4 (Intel)
- Lenovo Yoga Slim 7 -14 (Intel)
- Lenovo ThinkBook 14 G7 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16 G9 (AMD)
- Lenovo ThinkBook 16p G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad E14 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad E16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L14 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L14 Gen 6
- Lenovo ThinkPad L14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad L16 G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (AMD)
- Lenovo ThinkPad L16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G8 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P14s G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P14s Gen 6
- Lenovo ThinkPad P15v G3 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P1 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P1 G7 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16 G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16s G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad P16s Gen 4
- Lenovo ThinkPad P16v G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad P16v G3 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G4 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T14 G6 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T14s G1 (AMD)
- Lenovo ThinkPad T16 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G2 (Intel)
- Lenovo ThinkPad T16 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G9 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X1 2-in-1 G10 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 Yoga G4 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X13 2-in-1 G5 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-14 G1 (Intel)
- Lenovo ThinkPad X9-15 G1 (Intel)
M80F Series - LED-skærm - 32" - HDR
- Specifikationer
- Udvidet specifikationer
specifikationer
| Produktbeskrivelse | Samsung S32FM801UU - M80F Series - LED-skærm - 32" - HDR |
| Enhedstype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32" - Smart monitor |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2244064 |
| Energiklasse | Klasse F |
| Energiforbrug om året | 46 kWt |
| Egenskaber | Wi-Fi, USB 2.0/USB-C hub, Bluetooth 5.2 adapter, USB PD 65 Watt |
| Paneltype | VA |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 ved 60 Hz |
| Pixel Pitch | 0.18159 mm |
| Lysstyrke | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold | 3000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10, HDR10+ |
| Responstid | 4 ms (grå-til-grå) |
| Farve support | 1 milliard farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB (CIE 1931) |
| Input-stik | HDMI, USB-C |
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), tilt |
| Spænding | AC 100-240 V |
| Farve | Hvid |
| Dimensioner (B x D x H) - med stander | 71.34 cm x 20.01 cm x 61.62 cm |
| Vægt | 7 kg |
| Overensstemmelsesstandarder | CEC, HDCP 2.2 |
| Producentgaranti | 2 års garanti |
| Varenummer | LS32FM801UUXDU |
udvidet specifikation
Generelt
| Skærmtype | LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks - Smart monitor |
| Energimærke QR-kode URL | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2244064 |
| Energiklasse | Klasse F |
| Energiklasse (HDR) | Klasse G |
| Energiforbrug om året | 46 kWt |
| Diagonal størrelse | 32" |
| Synlig diameter | 31.5" |
| Operativsystem | Tizen |
| Indbygget udstyr | Wi-Fi, USB 2.0/USB-C hub, Bluetooth 5.2 adapter |
| USB-strømlevering | 65 Watt |
| Paneltype | VA |
| Formatforhold | 16:9 |
| Standard opløsning | 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 ved 60 Hz |
| Pixel Pitch | 0.18159 mm |
| Lysstyrke | 400 cd/m² |
| Kontrastforhold | 3000:1 |
| HDR-format | HDR10, HDR10+ |
| Farve support | 1 milliard farver |
| Farvespektrum | 99% sRGB (CIE 1931) |
| Responstid | 4 ms (grå-til-grå) |
| Lodret opdateringshastighed | 60 Hz |
| Vandret opdateringshastighed | 147.78 - 148.38 kHz |
| Vandret synsvinkel | 178 |
| Lodret synsvinkel | 178 |
| Backlight-teknologi | LED baglys |
| Egenskaber | MultiView, Smart TV, Flicker Free-teknologi, Factory Calibration, Eye Saver Mode, Auto Source Switch+, Adaptive Picture, Ultrawide Game View, Tap View, Remote Access, Sound Mirroring, ergomisk stander, trådløs casting, Game Bar 2.0, Virtual AIM Point, IoT Hub, Mobile to Screen Mirroring, Gaming Hub, Samsung Knox Vault, Smart Calibration, Adaptive Sound Pro, Active Voice Amplifier Pro, AI upscaling, AI Billede Optimerer |
| Farve | Hvid |
| Dimensioner (B x D x H) | 71.34 cm x 20.01 cm x 61.62 cm - med stander |
| Vægt | 7 kg |
Audio
| Type | Højtalere - stereo |
| Udgangseffekt/kanal | 10 Watt |
Forbindelse
| Interface | HDMI (HDCP 2.2) ¦ USB-C (HDCP 2,2 / kraft op til 65 W) ¦ 2 x USB 2.0 downstream (Type A) |
Mekanisk
| Justeringer til display-position | Højde, pivot (rotering), tilt |
| Tiltvinkel | -2/+15 |
| Rotationsvinkel | 184 |
| Højde justering | 120 mm |
| VESA-monteringsinterface | 100 x 100 mm |
Diverse
| Egenskaber | Skærmafspejling |
| Udstyr inkluderet | Fjernstyring, SlimFit Camera, pogo-køn |
| Medfølgende ledninger | 1 x HDMI-kabel ¦ 1 x USB-C kabel |
| Overensstemmelsesstandarder | CEC, HDCP 2.2 |
Effekt
| Indgangspænding | AC 100-240 V |
| Strømforbrug SDR (Til-tilstand) | 31 kWh/1000 t |
| Strømforbrug HDR (Til-tilstand) | 72 kWh/1000 t |
| Strømforbrug (Typisk) | 31.4 Watt |
| Strømforbrug (Maks.) | 140 Watt |
| Strømforbrugs-stand by | 0.5 Watt |
Programmer / Systemkrav
| Inkluderet software | Apple AirPlay, Microsoft 365, Alexa, SmartThings, Samsung TV Plus, Bixby Voice Assistant |
Mål og vægt
| Dimensioner & vægt detaljer | Med stander - bredde: 71.34 cm - dybde: 20.01 cm - højde: 61.62 cm - vægt: 7 kg ¦ Uden stander - bredde: 71.34 cm - dybde: 2.45 cm - højde: 42.38 cm - vægt: 4 kg |
Mål & vægt (forsendelse)
| Bredde ved forsendelse | 90.9 cm |
| Dybde ved forsendelse | 12.2 cm |
| Højde ved forsendelse | 48.3 cm |
| Vægt ved forsendelse | 10.5 kg |
Producentgaranti
| Service & Support | Begrænset garanti - 2 år |
Miljømæssige parametre
| Min. driftstemperatur | 10 °C |
| Maks. driftstemperatur | 40 °C |
| Fugtighedsgrad ved brug | 10 - 80 % (ikke-kondenserende) |
Samsung S32FM801UU er en 32-tommers desktop-skærm, der leverer billeder med sin 4K UHD-opløsning på 3840 x 2160. Denne skærm er udstyret med teknologier som HDR10 og HDR10+ for levende farver, og en lysstyrke på 400 cd/m2 sikrer klarhed under forskellige lysforhold. Med en responstid på 4 ms og et kontrastforhold på 3000:1 understøtter skærmen en fordybende seeroplevelse til både arbejde og underholdning. Udstyret med MultiView- og Smart TV-funktioner kan brugerne nyde problemfri multitasking og streaming fra enheden.
Denne skærm er designet med komfort for øje og har et ergonomisk stativ, der giver mulighed for højdejustering og vipning for optimale betragtningsvinkler. Tilslutning er gjort nemt med flere indgange, herunder HDMI og USB-C, sammen med indbygget Wi-Fi og Bluetooth 5.2. Samsung S32FM801UU indeholder også funktioner som Adaptive Picture, Game Bar 2.0 til spil og Sound Mirroring for at udvide lydfunktionerne. Uanset om det er til professionel brug eller underholdning, er denne skærm en værdifuld tilføjelse til ethvert setup.
- 32-tommer 4K UHD-skærm for billedkvalitet
- Ergonomisk stativ med højde- og hældningsjustering
- Smart TV-funktioner til streaming
- Flere HDMI- og USB-C-tilslutningsmuligheder
- Gaming-funktioner, herunder Game Bar 2.0


